Strona główna Aktualności Polityka „Nie godzimy się z kolesiostwem”

„Nie godzimy się z kolesiostwem”

10

Podczas konferencji prasowej Prawicowej Wspólnoty Samorządowej Nasze Miasto swój program wyborczy przedstawił obecny radny miejski i kandydat na prezydenta – Marian Koczur.

Kandydat KWW Nasze Miasto rozpoczął konferencję od wytoczenia ciężkich dział w stosunku do swoich kontrkandydatów. Na początek dostało się obecnemu prezydentowi Zbigniewowi Dychto i wiceprezydentowi Grzegorzowi Mackiewiczowi. – Różni kandydaci na prezydentów przedstawiają swoje życzenia. To jest dziwna sytuacja gdy prezydent i wiceprezydent rządzący obecnie w mieście mówią, że będą rozwijać inwestycje, budować mieszkania, czyli będą robić coś czego nie robił przez 8 lat. Dla mnie to jest żart ze społeczeństwa – mówił Marian Koczur.

Oberwało się też pozostałym kandydatom: – Ludzie, którzy nie mają żadnego związku z miastem chcą je nagle naprawiać. Ich zainteresowanie tematyką miasta jest zerowe, a nagle dostali objawienia, że sprawy Pabianic mają na sercu – kontynuował.

Marian Koczur podkreślił, iż hasło z jakim jego komitet idzie do wyborów to „Ponad partiami. Ponad układami”. – Nie godzimy się z kolesiostwem. BSR to jest klub-korporacja. Prezydent Dychto jest z nią powiązany, a udaje, że jest bezpartyjny – zauważył.

Nie oszczędzono także pozostałych pabianickich mediów, których na konferencji KWW Nasze Miasto zabrakło. – Kandydaci na radnych są, a dwóch pabianickich gazet nie ma. To traktowanie nas z góry, że się nie liczmy i nic nie znaczymy – mówił z żalem.

Po wstępie kandydat na prezydenta przeszedł do przedstawienia swojego programu wyborczego. – Ważna jest rodzina, na każdym poziomie wiekowym. Jest projekt rządu Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny, który w Pabianicach całkiem pominięto. My się nie godzimy na traktowanie ludzi przedmiotowo. Gdy ja przyprowadzę kogoś na komisję to robią mi z tego zarzut. Nie może tak być. Albo to się zmieni, albo to miasto zniknie z mapy, zostanie wchłonięte przez Dłutów, Dobroń czy Ksawerów, które są lepiej zarządzane niż Pabianice – stwierdził Koczur.

Członkowie KWW Nasze Miasto mają także pomysł na spółki miejskie. Chcą je połączyć, lecz nie kosztem pracowników, tylko „eliminacji etatów partyjnych czy korporacyjnych”. Chodzi o ustalenie 1 prezesa, zarządu i rady nadzorczej dla wszystkich miejskich spółek, co przyniosłoby niebotyczne oszczędności.

Koczur chce także uszczelnić kontrolę nad finansami publicznymi. – Złożyłem zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa przez prezydenta, wiceprezydenta i skarbnik miasta. Jeśli w tak małej jednostce jak przedszkole wypływa w ciągu 4 lat milion złotych to ktoś musi za to odpowiedzieć – mówił. O tej sprawie pisaliśmy TUTAJ.

Kandydat na prezydenta ma także pomysł jak przyciągnąć do miasta inwestorów – Chcemy obniżyć podatki, a nawet zlikwidować je, dla nowych mieszkańców, inwestorów. Proponujemy dla nich 10 lat zwolnienia od podatków.

Poruszone zostały także tematy geotermii (WIECEJ) – Krzysztof Ciebiada podchwycił mój pomysł i zrobił mi dzięki temu kampanię, ciesze się z tego – mówił Koczur. KWW Nowe Miasto chciałby także postawić na rozwój metropolitalny – Pan Ciebiada obiecuje budowę stadiony czy teatru, pytam za co? Po co nam teatr, wystarczy dobre połączenie z Łodzią – kontynuował.

Na koniec kandydat poruszył temat braku parkingów, zamiast których miasto woli stawiać markety oraz problem walki o kontrakty NFZ z poziomu zarządzania miastem. Koczur nie jest także obojętny na drifterów spotykających się na popularnej „Strzelnicy”. – To nie jest problem jeżdżących samochodów, nie trzeba tych ludzi wyrzucać tylko z nimi rozmawiać, to jest ich hobby. Jeśli zostanę prezydentem to znajdę dla nich takiej miejsce – zapewnił.

Marian Koczur jest rodowitym pabianiczaninem, ma 58 lat, a z wykształcenia jest architektem. Jest także członkiem rady głównej partii politycznej Solidarna Polska, pełnomocnikiem powiatowym Krajowego Stowarzyszenia Polski Blok Ludowy, pełnomocnikiem wojewódzkiego Ogólnopolskiego Ruchu Oburzonych Rzeczpospolita Obywatelska. Obecnie jest także radnym miejskim z funkcją przewodniczącego Komisji Gospodarki Komunalnej i Inwentaryzacji.

Pełne wystąpienie Mariana Koczura:

REKLAMA
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Marian nie obrażaj ludzi.Zastanów się nad sobą. Nikt, kto z Tobą miał coś wspólnego nie traktuje Ciebie i Twoich pomysłów poważnie. Nie mam nic do Ciebie osobiście – ale, żeby być prezydentem trzeba nieco więcej niż ułańska fantazja. Oprzyj swój program na jakiejś podstawie, a nie jak zawodowy PiSior – zaczynasz od obrażania i wtykania innym.

Przy takiej konfliktowości p. Koczura jak by wyglądała współpraca z radnymi itd Tak p. Koczur ma cechy typowego PiSiora .Całe szczęście ,że nie ma szans

Od kiedy to pomysł wykorzystania wód geotermalnych był pana pomysłem? Nie ma to jak kraść cudze pomysły i przedstawiać jako swoje. Nadaje się pan na błazna a nie na prezydenta.

Marian Koczur to wielki wyzyskiwacz innych ludzi. Nie chcieli go w Pis to na siłę zbierał ludzi by stworzyć swój klub by móc kandydować . Szukał poparcia u innych Partii ale nikt go nie chciał bo i kto by chciał cwaniaczka co chce się ustawić, bo już kończy mu się pomysł jak zarobić kasę ,do tego kłamie obraża innych. Sam i tak nic nie wymyśli bo to egoista i samolub .

„Członkowie KWW Nasze Miasto mają także pomysł na spółki miejskie. Chcą je połączyć, lecz nie kosztem pracowników, tylko “eliminacji etatów partyjnych czy korporacyjnych”. Chodzi o ustalenie 1 prezesa, zarządu i rady nadzorczej dla wszystkich miejskich spółek, co przyniosłoby niebotyczne oszczędności.” Chyba tylko ten Pan mógł wymyślić jednoosobowe zarządzanie szpitalem, wodociągami i kanalizacją, ciepłownią miejską i jeszcze autobusami. Jeśli już Marian znajdzie geniusza, który zna się na wszystkim, to tenże geniusz w każdym z tych czterech dużych zakładów będzie z doskoku w wymiarze ćwierć etatu. Ale to nic, że wszystko przestanie działać – najważniejsze, że będą… oszczędności! Skoro Pan Marian Koczur… Czytaj więcej »

Sam pomysł nie jest głupi. Wszak ludzie którzy zarządzają firmami mają pod sobą często więcej ludzi i różnorodność zadań. Tylko takiemu człowiekowi trzeba byłoby zapłacić około 100tys miesięcznie. Mówie o człowieku który ma o tym pojęcie. A to raczej nie byłoby społecznie akceptowalne.

A kim wy jesteście ???? Czy aby nie kolesiostwem ??? Bo jak nie to co was łączy ???

No właśnie – piękne podsumowanie. PiS nie ma się czym chwalić i tylko zaślepieni ludzie mogą myśleć inaczej. Polityka to działanie, to praca – a wytykanie błędów i obrażanie – to nie polityka, to żenada. Faktem jest , ze PiS nie ma co do powiedzenia – to tylko biegnie za kolejnym potknięciem kogokolwiek, bu go dopaść i rozszarpać, tak wygląda teraz polityka PiS i chyba ostatnio SLD też ( chociaż kiedyś miałem poglądy bardziej lewicowe). Dziś droga bezpartyjna ( broniąca ślepo PiSu ) nie mam żadnych poglądów politycznych. Chce konkretów, realizmu i klasy w tym wszystkim. Chociaż to chyba utopia.

Błędna interpretacja mojego wpisu. Nie bronię ślepo PiS-u, choć ja dla odmiany mam poglądy prawicowe. Komentuję fakt, kto ją zaczął. Błąd (ogromny błąd, że PiS dał się w nią wciągnąć ale „mleko się rozlało i jak widać wśród opinii publicznej „oblało” tylko tą partię, delikatnie ochlapało SLD ale zręcznie ominęło PO. Wydaje się, że jednak jesteś sympatykiem obecnie rządzącej władzy, Moim zdaniem mieli swoją szansę i jej nie wykorzystali. Trzeba dać szansę innym. Ludziom z pasją, pomysłami i chęcią osiągnięcia czegoś dla miasta a nie dla własnego „stołka”. Ludzi, którzy będą przedstawiać swoje pomysły i szukać korzystnych dla Pabianic rozwiązań.… Czytaj więcej »

Geotermy były jego pomysłem jeszcze jak był w Pis więc tam na dole do Pana ten komentarz jest z palca wyssany bo są zdjęcia z jego plakatami o geotermii wystarczy poszukać 🙂 Wiecie co ludzie piszecie że jest żałosny , nikt nie traktuje poważnie jego pomysłów to tamto . Ale gościu przynajmniej mówi prawdę i nie mydli oczu a wy skoro tacy mądrzy jesteście sami kandydujcie bo chyba że zbyt młodzi jesteście bo po tym co widzę tak podejrzewam 🙂 Chyba , że ostatnio byliście na lewitynie na tym śmiesznym jarmarku kiełbasę do ręki i zabawka na całego 🙂 Niech… Czytaj więcej »