Strona główna Aktualności Z miasta Nasze miasto „stolicą” asystentów rodziny

Nasze miasto „stolicą” asystentów rodziny

0
W Pabianicach to pierwsze takie wydarzenie. Nasze miasto zostało gospodarzem rozpoczętego dzisiaj zlotu asystentów rodziny. 

Przez trzy dni (do środy włącznie) będą spotykać się i wymieniać doświadczeniami pracujące w tym charakterze osoby z całego kraju, gdyż zlot ma zasięg ogólnopolski. Stanowi również okazję do poszerzenia wiedzy i umiejętności pracy z rodziną borykającą się z trudnościami w wypełnianiu funkcji opiekuńczo – wychowawczej.

Temat tegorocznej, ósmej edycji wydarzenia, odbywającego się w Miejskim Ośrodku Kultury, brzmi: „Psychologiczne aspekty pracy asystenta rodziny”. W programie znalazły się wykłady, m.in. na temat polityki rodzinnej w województwie łódzkim oraz rozmaite warsztaty.

Pabianice są reprezentowane przez Miejskie Centrum Pomocy Społecznej, w którym jest zatrudnionych dwunastu asystentów. W pierwszym półroczu bieżącego roku współpracowali ze 119 rodzinami, udzielając im pomocy w poprawie sytuacji życiowej, w rozwiązywaniu problemów socjalnych i z dziećmi, w szukaniu i podjęciu pracy. Taki asystent może być przydzielony rodzinie na wniosek pracownika socjalnego lub decyzją sądu rodzinnego. 

Oprócz Pabianic organizatorami wydarzenia są Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi, Polski Instytut Mediacji i Integracji Społecznej oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Asystentów Rodziny.

REKLAMA
Poprzedni artykułPożar przed Biedronką. Palił się samochód
Następny artykułPięć kontynentów, jedna książka. Podróże z literaturą w tle
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments