Strona główna Aktualności Z miasta Nareszcie można się kąpać. Jest pozytywna decyzja

Nareszcie można się kąpać. Jest pozytywna decyzja

4

Amatorzy kąpieli długo czekali na tę możliwość, ale w końcu jest pozytywna decyzja. Na Lewitynie nie ma już sinic, więc zniknęły przeszkody do korzystania z kąpieliska.

Dzisiaj pojawił się tam pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, który na podstawie wizualnej oceny, stwierdził, że woda się do tego nadaje. Dotychczas, chociaż mamy już drugą połowę lipca, w tej sprawie obowiązywał zakaz.

– Jego jedynym powodem były sinice, bo pod względem bakteriologicznym sanepid nie wnosił żadnych zastrzeżeń – mówi Piotr Adamski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Ciekawe czy jak zaraz wrócą wysokie temperatury to czy wrócą sinice.

A czy zdatność do picia organoleptycznie sprawdzają? Ja dziękuję za takie badanie. Do czegoś wymyślono mikroskop…

Spokojnie spokojnie. W weekend i cały nastepny tydzien temperatury powyżej 28 stopni obstawiam, że w poniedziałek już się pojawia sinice. I znów lipa z kąpielą.

Były sinice,i będą zważywszy na nadchodzące upały. i tak się kąpali…Na łebka skakali(do płytkiej wody)Więc tak czy owak…kąpiel po godzinie 22:00 Nikomu nie przeszkadza.Może większy patrol policji,straży miejskiej?Hmm?🤔Tylko w ciągu dnia (tym bardziej w upały)pamiętajcie Drodzy rodzice o Swoich pociechach.(Mam na myśli konsekwencje owych „kąpieli” 🙂