Strona główna Aktualności Biznes Największy pracodawca w regionie świętuje 30-lecie

Największy pracodawca w regionie świętuje 30-lecie

9
fot. Aflofarm
Najpierw była to hurtownia farmaceutyczna. Potem z firmy „wyszedł” pierwszy preparat. W miarę upływu czasu produktów przybywało. Dzisiaj na rynku farmaceutycznym pabianicki Aflofarm jest liderem. Jutro tj. 18 stycznia obchodzi okrągłe, trzydzieste urodziny.

 

Historia zakładu zaczęła się w 1989 roku, kiedy Andrzej Furman, który wcześniej pracował jako główny księgowy w Polfie i jego żona Grażyna założyli przedsiębiorstwo handlowo – usługowe. Wtedy nie mieli jeszcze pojęcia, jaki sukces odniosą… Przełomowy moment w ich działalności stanowiła zgoda Ministerstwa Zdrowia na produkcję Mentho – Paraffinolu. Z biegiem lat, dzięki umiejętnemu zarządzaniu i trafnym decyzjom, firma się rozrastała, powstawały zakłady produkcyjne, a rynek zapełniał się kolejnymi produktami Aflofarmu. Ile jest ich dzisiaj?

– Posiadamy w sprzedaży ponad 30 leków na receptę, 123 bez recepty, a także wyroby medyczne, kosmetyki i suplementy diety. Wszystkie produkty powstają w tych samych fabrykach, co leki. Gwarantuje to najwyższe standardy produkcji – podkreśla Jacek Furman, prezes i jeden z trzech synów założyciela (w zarządzaniu pomagają mu bracia Wojciech i Tomasz).

 

O pozycji Aflofarmu świadczy m.in. to, że zatrudniając ponad 1000 osób i wciąż rekrutując nowych jest jednym z największych pracodawców w regionie. Niedawno nastąpiło przejęcie przez firmę spółki Trec Nutrition, zajmującej się produkcją specjalistycznych odżywek dla sportowców. I niewykluczone, że będzie dochodzić do kolejnych takich transakcji.

Aflofarm ma cztery zakłady i produkuje również na rynki zagraniczne – jej wyroby i leki są dostępne w 28 krajach na trzech kontynentach. Zapowiada, że będzie ich więcej. Chce stworzyć za granicą własne struktury i budować tam swoje przedstawicielstwa.

Co wyróżnia Aflofarm?

– Stoimy po stronie zdrowia już od trzydziestu lat. Przez ten czas wprowadziliśmy wiele innowacyjnych produktów. Tworząc leki staramy się oferować pacjentom dodatkową korzyść – łatwiejszą formę podania, na przykład syrop zamiast tabletek, czy większą dawkę, dzięki czemu pacjenci mogą zażywać jedną tabletkę, a nie dwie – odpowiada Jacek Furman.

Zyski ze sprzedaży są na tyle duże, że firma może sobie pozwolić na przeznaczanie olbrzymich pieniędzy na reklamę. W 2017 roku, jak wyliczył portal wirtualnemedia.pl, było to ponad 2 miliardy złotych! Takie wydatki w celu promowania produktów postawiły pabianicką firmę na pierwszym miejscu wśród reklamodawców (więcej: TUTAJ).

Aflofarmu nie omijają też problemy. Jesienią 2017 roku Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na niego prawie 26 mln zł kary za reklamy RenoPuren Zatoki Hot i RenoPuren Zatoki Junior. Według UOKiK sugerowały one odbiorcom, że produkty będące suplementami diety mają działanie lecznicze (więcej: TUTAJ). Firma odwołała się do sądu. Sprawa jest w toku.

Korzystając z nagromadzonego kapitału, rodzina Furmanów założyła drugą spółkę zajmującą się nieruchomościami. Firma wykupiła pofabryczne tereny w centrum miasta i wybudowała rozpoznawalny w całej Polsce hotel – Fabryka Wełny. Obiekt w najbliższych miesiącach będzie rozbudowywany (więcej: TUTAJ).

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Bez komentarza.

Brawo kreatywni pabianiczanie. Gratuluję osiągnięć i życzę dalszych sukcesów.

Największy…… Szkoda, że nie najlepszy.

tak musisz pisac bo chyba tam prcujesz niech sie pochwali ile tam sie zarabia jezeli przychodzi nowy czlowiek …..wtedy sie przekonamy jak tam jest cudownie ….

Nie zrozumiałeś kontekstu zdania

Jasne, lepiej chodzić codziennie nawalony, pobierać 500+ i użalać się na forum

Każdy pracodawca na wagę złota.

Jeszcze przez jakiś czas każdy pracownik na wagę złota

Ale za grosze