Strona główna Aktualności Polityka Najpierw deportacja innowierców, teraz San Escobar

Najpierw deportacja innowierców, teraz San Escobar

2

Oryginalnych polityków mieliśmy na listach wyborczych w 2015 roku. 

Politycy Prawa i Sprawiedliwości, którzy stali się bohaterami internetowych memów i żartów zostali wybrani do parlamentu m.in. przez mieszkańców naszego powiatu.

Posłanka Beata Mateusiak-Pielucha miała trzecie miejsce na liście PiS w naszym okręgu. Mieszkańcy powiatu pabianickiego oddali na nią 1036 głosów, a w samych Pabianicach miała poparcie na poziomie 575 głosów. Może dlatego otworzyła u nas biuro poselskie. O pani poseł zrobiło się głośno po jednym z wywiadów, w którym stwierdziła, że innowierców i ateistów powinno się deportować z Polski.

Powinniśmy wymagać od ateistów, prawosławnych czy muzułmanów oświadczeń, że znają i zobowiązują się w pełni respektować polską Konstytucję i wartości uznawane w Polsce za ważne. Niespełnianie tych wymogów powinno być jednoznacznym powodem do deportacji – mogliśmy przeczytać w tygodniku Polityka.

Informacja o posłance pochodzącej z Działoszyna pojawiła się nawet na … Pudelku.

Tym razem obiektem żartów stał się Minister Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski, który w naszym okręgu był „jedynką” na liście PiS. Waszczykowski zdobył w powiecie 5085 głosów (15 procent całkowitego poparcia), a w Pabianicach 2491. Lepszy był tylko pochodzący z naszego miasta – Krzysztof Ciebiada (2539).
Minister stał się „bohaterem” polskiego internetu w ostatnich dniach. Stało się to za sprawą niefortunnej wypowiedzi.

Zaczęło się od wypowiedzi ministra, udzielonej reporterom w trakcie szczytu ONZ w Nowym Jorku: „Mamy okazję do prawie 20 spotkań z różnymi ministrami. Z niektórymi, jak np. na Karaibach, po raz pierwszy chyba w historii naszej dyplomacji. Na przykład z takimi krajami jak San Escobar albo Belize” – czytamy na portalu polityka.pl

Wpadkę podchwycili nie tylko internauci tworzący setki memów, ale też marketingowcy. Na przykład Skoda przedstawiła oficjalną limuzynę rządowa nowego kraju.

https://www.facebook.com/SkodaBednarek/photos/a.108189845924934.12838.108188752591710/1203688639708377/?type=3&theater

 

REKLAMA
Poprzedni artykułDziś bal, za sto dni matura (ZDJĘCIA)
Następny artykułGramy z WOŚP i idziemy na rekord
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Ja tam jadę do San Escobar zaraz po święcie 6 Króli : ))))

Tylko dzięki San Escobar Polska wstanie z kolan i będzie w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. No i oczywiście ten nasz strategiczny partner militarny dostarczy nam ekskluzywny pakiet śmigłowców bojowych „Desperados” z rakietami „Jalapenos” …