Strona główna Aktualności Z miasta Najlepsi z szansą na finansową nagrodę

Najlepsi z szansą na finansową nagrodę

0

Do końca wakacji w biurze rady miejskiej można zgłaszać kandydatów do nagrody za ponadprzeciętne osiągnięcia w nauce, kulturze i sztuce oraz w sporcie.

Szansę na nią mają uczniowie, którzy są mieszkańcami Pabianic – z publicznych i niepublicznych szkół podstawowych oraz gimnazjów. Przy ocenie wniosków będą brane pod uwagę wyniki osiągnięte w konkursach wiedzy, szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki lub sportu, średnia ocen w klasyfikacji rocznej, ocena zachowania, zaangażowanie w życie szkoły lub innych organizacji społeczno – kulturalnych oraz aktywność społeczna i wolontariat.

– Wnioski mogą składać m.in. dyrektorzy szkół, placówek kulturalnych i sportowych, stowarzyszenia i organizacje społeczne oraz rodzice. W ubiegłym roku nagroda wynosiła 1760 zł. Otrzymało ją pięcioro uczniów – wyjaśnia Aneta Klimek, rzecznik prasowy magistratu.

O tym, kto dostanie pieniądze zadecyduje komisja, w skład której wejdą: prezydent lub wiceprezydent miasta, naczelnik wydziału zajmującego się edukacją, honorowi obywatele Pabianic, radni. Wysokość nagrody będzie zależeć od rady miejskiej.

Dodaj komentarz

1600
  Subskrybuj  
Powiadom o