Strona główna Dzieje się Sport Najlepsi dostali po 1000 złotych

Najlepsi dostali po 1000 złotych

2

Starosta pabianicki nagrodził najlepszych sportowców naszego powiatu. Na ten cel przeznaczone zostało 35 tys. złotych.

Wyróżnionych (choć nie wszyscy finansowo) zostało 111 osób, w tym sportowcy, trenerzy i osoby zaangażowane w rozwój sportu w powiecie.

– Na sali są osoby, które są przykładem, że można i że warto uprawiać sport. Dzięki sportowi można w życiu bardzo wiele osiągnąć – powiedział Krzysztof Habura, starosta pabianicki.

Najlepsi zawodnicy i trenerzy otrzymali jednorazowe stypendia w wysokości 1000 złotych. Część wyróżnionych sportowców otrzymała też nagrody rzeczowe. Poniżej prezentujemy pełną listę osób.

Tytuł „Sportowiec roku” trafił do Kingi Królik, Magdaleny Karolak i Justyny Burskiej.

Kinga Królik trenuje biegi na orientację i lekkoatletykę w Uczniowskim Klubie Sportowym Azymut. Odniosła szereg zwycięstw w tym wysokie miejsca na Mistrzostwach Europy Juniorów, na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych i na Klubowych Mistrzostwach Polski.

Magdalena Karolak trenuje podnoszenie ciężarów w Konstantynowskim Klubie Sportowym „Włókniarz”. Uzyskała złote medale na Mistrzostwach Europy do 17 lat, Mistrzostwach Polski Młodziczek i Młodzików i na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Zdobyła również 7 miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorek i 9 miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorów.

Justyna Burska trenuje pływanie w Uczniowskim Klubie Sportowym „Piątka”. Uzyskała cztery złote medale w kategorii Senior oraz cztery złote medale w kategorii młodzieżowiec na Głównych Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców oraz dwa złote i dwa srebrne medale w kategorii Senior oraz dwa złote i dwa srebrne medale w kategorii młodzieżowiec na Zimowych Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców.

Drużyna roku to zapaśnicy reprezentujący Pabianickie Towarzystwo Cyklistów. Tytuł otrzymali za wysokie wyniki sportowe w zapasach i sumo uzyskane przez zawodników klubu m.in. – złoty medal i brązowy medal drużynowo Mateusza Domagały na Mistrzostwach Europy kadetów, srebrny medal Mariusza Nikla na Mistrzostwach Polski Seniorów w zapasach w stylu klasycznym w kat. 130 kg oraz złote medale Michała Dybki  i Jakuba Madaja w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Trenerem roku został Waldemar Sawosz z PTC (zapasy), działaczem roku – Paweł Włodarczyk z Orła Piątkowisko.

Lista nagrodzonych:

Zdjęcia z gali:

 

REKLAMA
Poprzedni artykułBędzie czysto na trawnikach
Następny artykułCelnicy zlikwidowali dwa nielegalne salony z automatami
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

jak dołoży z własnych, starostowych to będzie po dwa tyśki

ktoś mi powie, dlaczego rok w rok nagradzane są koszykarki? co One takiego robią, gdzie grają, a już szczególnie te 13,14,15 w składzie… z tym Azymutem też śmiech – konkurencja o takim samym prestiżu jak łapanie pcheł na czas…