Strona główna Styl życia Uroda i zdrowie Najbardziej innowacyjne zabiegi medycyny estetycznej

Najbardziej innowacyjne zabiegi medycyny estetycznej

0

Z tego powodu medycyna estetyczna często zazębia się z innymi dziedzinami, szczególnie z dermatologią i stomatologią. W odróżnieniu od chirurgii plastycznej, zabiegi medycyny estetycznej nie wymagają pobytu w szpitalu i rehabilitacji. Sprawia to, że zyskują one coraz więcej zwolenników, szczególnie dzięki temu, że dzięki rozwojowi technologii można osiągnąć zauważalne, ale naturalnie wyglądające efekty przy minimalnej inwazyjności zabiegu. Niżej wymienione zabiegi to tylko parę przykładów tego, co udało się osiągnąć w medycynie estetycznej w ostatnich kilku latach.

Lipofilling z wykorzystaniem nanotechnologii

Jest to innowacyjny proces lipotransferu (przeszczepu własnej tkanki tłuszczowej). Postęp w przypadku tego zabiegu polega w największej mierze w znaczącym zmniejszeniu stopnia inwazyjności, co pozwala na zastosowanie tego zabiegu również we wrażliwszych miejscach. Ponadto dzięki zastosowaniu nanoigieł nie tylko przyspieszono proces regeneracji po zabiegu, ale i pozwoliło to uzyskać bardziej precyzyjny efekt, co jest szczególnie ważne przy korekcji twarzy, gdzie skorygowany milimetr ma znaczenie. W przeciwieństwie do stereotypu, jaki narósł wokół wypełniaczy, terapia własnymi komórkami tłuszczowymi zapewnia naturalnie wyglądający efekt.  Technologie tą wykorzystuje się do korekcji owalu twarzy, spłycenia zmarszczek oraz kompleksowego odmładzania twarzy.

Pozyskiwanie komórek macierzystych i czynników wzrostu

Skoncentrowane Czynniki Wzrostu (CGF – Concentrated Growth Factors) to jedna z najbardziej innowacyjnych i uniwersalnych substancji stosowanych w medycynie estetycznej. Stosuje się je w terapii razem z komórkami macierzystymi po uzyskaniu z krwi pacjenta dzięki nowatorskiemu procesowi przetwarzania jej w separatorze komórkowym. W zasadzie ciężko wymienić wszystkie pozytywne efekty uzyskiwane dzięki tej substancji. W zależności od metody i miejsca aplikacji terapia GCF może dać takie korzyści jak:

 • Poprawa nawilżenia i odżywienia skóry
 • Przywrócenie sprężystości i jędrności
 • Redukcja zmarszczek i zagnieceń skórnych
 • Redukcja wiotkości
 • Stymulacja włókien kolagenowych i pobudzenie skóry do samoregeneracji
 • Wyrównanie kolorytu skóry
 • Poprawa tekstury i wygładzenie skóry
 • Redukcja widocznych porów
 • Redukcja cieni i worków pod oczami.
 • Odmładzanie skóry twarzy i ciała
 • Redukcja cellulitu, rozstępów, blizn
 • … i wreszcie pobudzenie porostu włosów w obszarach dotkniętych łysieniem

androgenicznym.

Więcej możesz znaleźć na https://drmarcinnowak.pl/

Pamiętajmy także, że równie wielki postęp został osiągnięty w dziedzinie aplikacji danej substancji, co oznacza, że można osiągnąć wybrane efekty z całej wyżej wymienionej gamy, przy minimalnej inwazyjności i bolesności zabiegu. Najczęściej ślady iniekcji znikają nawet po kilku godzinach. Co prawda istnieje również możliwość wystąpienia obrzęku lub siniaków, jednak znikają one po 1-5 dniach co stanowi przełom w szybkości uzyskania pozytywnych efektów.

Podsumowując, rozwój medycynie  następuje tak szybko jak nigdy, dzięki nowoczesnym technikom, zabiegi jednocześnie zapewniają trwałe efekty jednocześnie pozwalając pacjentowi zrelaksować się podczas sesji terapeutycznych. Coraz bardziej skuteczne substancje i techniki zabiegów zapewniają również, że uzyskany efekt będzie nie tylko trwały, ale i wyglądający zupełnie naturalnie, co sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z usług medycyny estetycznej, burząc dotychczasowe stygmaty wokół tej dziedziny medycyny.

REKLAMA
Poprzedni artykułPabianiczanin w nowej Fifie
Następny artykułW poszukiwaniu życia na alpejskim lodowcu