Strona główna Styl życia Od kuchni Nadaj swojemu życiu nowy smak wybierając catering dietetyczny

Nadaj swojemu życiu nowy smak wybierając catering dietetyczny

0

Apetyczne posiłki bez wątpienia nadają życiu lepszego smaku. Jak tu nie zgodzić się z tym stwierdzeniem, gdy ma się na talerzu perspektywę pysznego obiadu czy śniadania? Nie każdy ma jednak czas na spędzanie długich godzin w kuchni, robieniu zakupów i wymyślaniu codziennie czegoś nowego. Gotowe rozwiązania są dobre, pod warunkiem, że w parze z nimi idzie także jakość oferowanych produktów. Dania dostępne na sklepowych półkach często są przygotowywane dla masy, przez co gubi się ich indywidualny charakter oraz dbałość o jakość produktów. Liczy się głównie to, żeby sięgając po nie, ktoś mógł szybko coś zjeść. Na przekór takiemu rozwiązaniu wychodzi catering dietetyczny, obecny w coraz większej ilości miejsc w kraju i cieszący się rosnącym zainteresowaniem ze strony odbiorców…

Zalety cateringu dietetycznego

W dobie coraz większego ludzkiego zaganiania rynek gastronomiczny szuka coraz to nowszych rozwiązań, by sprostać stawianym mu wymaganiom. Oprócz gotowych posiłków dostępnych na sklepowych półkach tzw. dań expres, prężnie rozwija się catering oferujący gotowe dania z dowozem. Jedną z jego gałęzi jest catering dietetyczny z dietą pudełkową na czele. Bez wątpienia główną zaletą takiego rozwiązania jest możliwość zjedzenia doskonale zbilansowanych posiłków, lekkich, ale sycących i to bez wychodzenia z domu. Catering dietetyczny ma jeszcze inne wartości, a do najważniejszych z nich należą:

  • przygotowanie jadłospisu i kontrolowanie powstawania posiłków przez dietetyka,

  • monitorowania przez dietetyka efektów, jakie przynosi dana dieta,

  • indywidualne podejście d klienta,

  • wysokiej jakości, świeże i naturalne produkty,

  • estetyczne i bezpieczne a przy tym w pełni szczelne opakowania,

  • możliwość zjedzenia każdego dnia czegoś innego,

  • posiłki bogate w najlepsze węglowodany, białka i tłuszcze, a także witaminy i minerały,

  • dopasowanie kaloryczności potraw do preferencji żywieniowych danej osoby.

Odpowiednie opakowanie – siła smaku diety pudełkowej

Jakość produktów użytych do przygotowania posiłków to nie jedyna istotna kwestia wpływająca na smak potraw. Równie ważne jest ich odpowiednie zapakowanie. Dobry catering dietetyczny to gwarancja tego, że użyte opakowania są dostosowane do kontaktu z żywnością a przy tym bezpieczne dla planety. Dodatkowo szczelne zapakowanie posiłków zapewnia im bezpieczny transport, a także pełnię smaku. To dlatego dieta pudełkowa tak dobrze smakuje, a zaraz po otwarciu opakowań niesamowity aromat zaczyna wypełniać całą kuchnię.

Czy catering dietetyczny jest drogi?

Jedzenie cateringowe wielu ludziom kojarzy się z wysoką ceną. W końcu dobrej jakości produkty muszą swoje kosztować. A jak jest w rzeczywistości? Jak się okazuje na to, ile kosztuje catering dietetyczny https://dietly.pl/ mają wpływ różne czynniki – od ilości posiłków, użytych produktów po kaloryczność dań. Niemniej jednak zazwyczaj za 5 pełnowartościowych posiłków, czyli pełen dzienny prowiant z dostawą pod drzwi zapłacimy mniej więcej tyle, ile byśmy wydali, kupując jedną dużą pizzę popularnej marki. Poza tym oszczędzamy także czas, który musielibyśmy przeznaczyć na zrobienie zakupów, przygotowanie posiłków, sprzątanie po nich nie licząc już zużytego prądu czy ciepła.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments