Strona główna Aktualności Możliwe otwarcie galerii od 1 lutego. Inne branże jeszcze poczekają

Możliwe otwarcie galerii od 1 lutego. Inne branże jeszcze poczekają

6
Jarosław Gowin, wicepremier w rządzie Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział, że otwarcie galerii handlowych możliwe jest od 1 lutego.

Jeżeli sytuacja epidemiczna nie ulegnie pogorszeniu, np. nie da o sobie znać na dużą skalę nowa mutacja koronawirusa, to moim zdaniem od 1 lutego powinniśmy w 100 proc. otworzyć handel, czyli w praktyce galerie handlowe. Jednak nie mam dobrych prognoz dla branż, które są najbardziej dotknięte lockdownem: turystyki, gastronomii. Tutaj musimy się uzbroić w cierpliwość na co najmniej kolejne tygodnie – zapowiedział Gowin w radiu Tok FM.

Od 23 października 2020 roku, kiedy premier ogłosił Polskę „strefą czerwoną”, wprowadzane są coraz to nowe obostrzenia. Zamkniętą wtedy m.in. gastronomię i branżę fitness. 7 listopada zamknięto galerie handlowe, później hotele. Galeria zostały otwarte na krótko, w okresie przedświątecznym, 28 grudnia ponownie wprowadzono zakaz handlu w tych miejscach (z nielicznymi wyjątkami tj. apteki, sklepy meblowe).

Coraz więcej firm buntuje się przeciw obecnej polityce walki z pandemią. Szykują pozwy i zapowiadają otwarcie biznesów niezależnie od decyzji rządu. Otwarcie biznesów od 18 lutego zapowiedzieli m.in. Górale.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

W galeriach handlowych zostawiam max 1k/na rok, obejdzie sie. PozdroDlaKumatych. W sronce kerfużę pindlah można nabyć klapki i nie ma koko i jest spoko, ale jak chcesz kupić buty, albo spodnie w punkcie to nieee

Last edited 13 dni temu by Mihał

Wziąłem obiad na wynos w restauracji śródmiejskiej(nie w Pabianicach) usiadłem w bagażniku samochodu żeby zjeść. Dlaczego ludzie sie patrzyli jak na mnie jak na wariata? dlaczego? Przecież legalnie jadłem.

Last edited 13 dni temu by Mihał

Jadłeś za wolno? , a może za szybko :).

Jakbyś usiadł w aucie, jak człowiek, to by się nie gapili 🤣

Takie czasy. Robią z nas idiotów. Pozdrawiam!

Popieram idee „otwieramy”,każdy chce jakoś przetrwać. W biedronkach jeden na drugim leży a w restauracji kilka osób nie może usiąść? Bal mistrzów sportu też dało radę zorganizować ale przy wigilijnym stole max. 5 osób🙄