Strona główna Aktualności Z miasta MOSiR znalazł firmę, która wybuduje nam pumptrack

MOSiR znalazł firmę, która wybuduje nam pumptrack

6
Po pierwszym, unieważnionym przetargu na budowę pumptracka, znalazła się firma gotowa zrealizować tę inwestycję. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, tor do jazdy, m.in. na rowerach, wrotkach i deskorolkach, będzie gotowy tuż przed wakacjami. Na Lewitynie.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji musiał powtórzyć postępowanie, aby znaleźć wykonawcę. Chociaż poprzednio wpłynęły dwie oferty, nie zdecydowano się na żadną.

– Przy ich ocenie braliśmy pod uwagę długość gwarancji na zrealizowane prace oraz cenę. Ostatecznie więcej punktów dostała droższa oferta. Różnica między posiadaną przez nas kwotą i tą żądaną przez oferenta była jednak zbyt duża – wynosiła ponad 84,5 tys. zł – wyjaśnia Piotr Adamski, dyrektor MOSiR.

Dzisiaj okazało się, że drugi przetarg wypadł lepiej. Została wprawdzie złożona tylko jedna oferta, ale nie przekroczyła kwoty zarezerwowanej na ten cel przez MOSiR.

– Opiewa na ponad 412 tys. zł, a my, podobnie jak w pierwszym postępowaniu, przeznaczyliśmy na budowę pumptracka 413 tys. zł. Firma ma doświadczenie w budowie tego rodzaju obiektów. Umowę z nią podpiszemy prawdopodobnie pod koniec przyszłego tygodnia – dodaje dyrektor.

Tor o asfaltowej nawierzchni będzie złożony z przeszkód (muld, nasypów) i specjalnie wyprofilowanych zakrętów, tworzących zamkniętą pętlę. Jego planowana długość to 220 – 250 metrów (powierzchnia asfaltu ma wynieść 400 – 450 metrów kwadratowych). Przy pumptracku powstanie natomiast miejsce do wypoczynku, wyposażone w ławki i stoliki.

Realizację inwestycji przewidziano w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Na wywiązanie się z niej wykonawca ma czas do 28 czerwca.

6
Dodaj komentarz

1600
2 Wątki komentarzy
4 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
5 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Miśkowa

Przetargi na MOSiR. Historia żółtej ciżemki. Kumaci czają.

krawiec

Wykaż odwagę. Choć troszkę. Czekamy miś.

Kula

Strach misia odleciał?

Miśkowa

krawiec kulka czego nie zrozumieliscie, która szufladka nie działa?

Mki

Twoja

obserwator

Czy ja dobrze czytam, że ktoś z Lewityna straszy komentujących? „Wykaż odwagę, strach cię odleciał”. Co to za słowa? Co tam się dzieje? Panie Mackiewicz masz Pan jeszcze jakąś kontrolę nad tą instytucją?