Strona główna Aktualności Z miasta MOK z dofinansowaniem. Będzie częściowy remont elewacji

MOK z dofinansowaniem. Będzie częściowy remont elewacji

0
Starania o dofinansowanie trwały prawie 2 lata. Choć nie udało się pozyskać funduszy na remont całej elewacji, odnowiona zostanie ściana frontowa zabytkowego budynku. 

Nieruchomość przy ul. Kościuszki, gdzie znajduje się Miejski Ośrodek Kultury, ma blisko 120 lat i wymaga renowacji. 3 lata temu wyremontowana została sala widowiskowa (koszt to ponad 1 mln 750 tys. zł), teraz przyszedł czas na elewację.

Dyrektor Maria Wrzos-Meus od około 2 lat starała się o dofinansowanie mi.in. z Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Na remont wszystkich 4 ścian i dachu potrzeba około 2 mln złotych. Na tę chwilę udało się pozyskać 220 tys. złotych z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Kolejne 239 112 zł dołoży miasto.

Co zostanie dokładnie wyremontowane?

– Będzie rozebrana attyka i odtworzona zgodnie z pierwotnym wyglądem. Położony zostanie nowy tynk renowacyjny. Na pierwszym piętrze zainstalowane zostaną okna drewniane, wymienione będą też drzwi frontowe – wylicza dyrektor w Telewizji Pro-MOK.

Dodatkowo, przy bocznym wejściu, zainstalowana zostanie winda pozwalająca pokonać schody osobom niepełnosprawnym. Remont musi zakończyć się do końca roku.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments