Strona główna Sport Koszykówka Mobilizacja we własnej hali (ZDJĘCIA)

Mobilizacja we własnej hali (ZDJĘCIA)

0

Pabianickie koszykarki mają w tym sezonie problem z formą. Jednak w 7. kolejce wygrały z ekipą z Bydgoszczy i zanotowały drugie zwycięstwo w sezonie.

Grot Mobilis Pabianice – MUKS WSG Supravis Sisu Bydgoszcz 69:63 (18:13, 16:19, 18:13, 17:18)

Lepiej zaczęły przyjezdne. Pabianiczanki ocknęły się dopiero w 7. minucie przy stanie 3:10 i zaczęły odrabiać straty. Robiły to na tyle skutecznie, że pierwsza kwarta zakończyła się 5-punktowym prowadzeniem, a w 15. minucie Grot Mobilis prowadził już 30:20.  Zdobytego wtedy prowadzenia nie oddały już do samego końca, choć pierwsza połowa zakończyła się niewielką przewagę 34:32. Najskuteczniejsze w naszej ekipie były Kinga Dzierbicka (19), Anna Kolasa (10) i Anna Kudelska (10).

Ostatnia porażka była już czwartą, zatem czas zabrać się do walki o lepszą pozycję. Kolejna szansa na zdobycie punktów już w przyszłą sobotę. Grot Mobilis uda się na mecz z KKS-em Olsztyn. Początek tego spotkania o godzinie 14:00.