Strona główna Aktualności Z miasta Milionerzy są wśród nas. Ilu i gdzie jest ich najwięcej?

Milionerzy są wśród nas. Ilu i gdzie jest ich najwięcej?

4
Coraz więcej mieszkańców powiatu pabianickiego może pochwalić się naprawdę dużymi pieniędzmi. Chodzi o osoby, które zarobiły w ubiegłym roku więcej niż 1 milion. Z analizy zeznań za ubiegły rok, jakie złożono w pabianickiej skarbówce wynika, że jest ich 147. 

Zdecydowaną większość stanowią ci z dochodem do 5 milionów. Ale sześcioro podatników może pochwalić się jeszcze większym – w przedziale 5 – 10 milionów, a kolejnych troje – od 10 do 15 milionów. Jeszcze większy był wykazany tylko w dwóch PIT-ach.

– Najwyższe dochody w 2019 roku, przekraczające nieco 15 milionów, zostały osiągnięte z działalności w zakresie produkcji w branży elektrycznej oraz w handlu hurtowym – poinformował Zdzisław Jurga, naczelnik Urzędu Skarbowego w Pabianicach. – Natomiast te w przedziale 10 – 15 milionów osiągnięto w handlu hurtowym i detalicznym, produkcji w branży maszynowej i obróbce metali.

Gdzie mieszka najwięcej milionerów? Jeśli chodzi o poszczególne gminy w naszym powiecie, liczby kształtują się następująco:

Gmina i miasto Pabianice: 88
Konstantynów Łódzki: 21
Ksawerów: 15
Dobroń: 13
Lutomiersk: 6
Dłutów: 4

Z danych „fiskusa” wynika, że takich ludzi systematycznie przybywa. Dość wspomnieć, że w zeznaniach za 2017 roku dochód powyżej 1 miliona wykazało 89 osób, a w tych za 2018 już o 20 więcej.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Ciekawe czy policzyliście zarząd PMS po sprzedaży działki przy Smugowej 😉

Branża obróbki metali w okolicy ma milionera…? Któż to, cóż to za przedsiębiorstwo ma tak obrotnego dowodzącego? 🙂

W Piątkowisku jest firma za wiaduktem po prawo i lewo

A krawcy już zapłacili zaległe podatki ???