Strona główna Aktualności Mieszkańcy Konstantynowa też czekają na tramwaj

Mieszkańcy Konstantynowa też czekają na tramwaj

2
fot. lodz.pl
Konstantynów Łódzki w porozumieniu z Łodzią remontuje 7-kilometrowy odcinek torowiska łączący te dwa miasta. Jak idą prace? 

Na konstantynowskim odcinku trwają prace budowlane, Łódź czeka jeszcze na tak zwaną decyzję ZRID (zgodę na realizację inwestycji drogowej), niezbędną do uzyskania wymaganych pozwoleń.

– Nie możemy mówić o żadnym wznowieniu prac, bo nie zostały one wstrzymane – mówił burmistrz Robert Jakubowski. – Inwestycja jest realizowana w formule „zaprojektuj i wybuduj”, dlatego obejmuje zarówno prace budowlane, jak i projektowe. Na naszym odcinku, po tym, jak zakończył się demontaż starej infrastruktury, trwały prace nad dokumentacją projektową, które w przypadku Konstantynowa, zakończyły się wydaniem pozwolenia na budowę.

Termin zakończenia prac wynikający z umowy z wykonawcą to 30 listopada 2023 roku, choć w pierwszym terminie remont miał się zakończyć w sierpniu tego roku. Jeśli terminy zostaną zachowane, mieszkańcy Konstantynowa pojadą tramwajem do Łodzi na początku 2024 roku.

Do przebudowy jest około 7-kilometrowy odcinek między placem Wolności w Konstantynowie Łódzkim i okolicą pętli na Zdrowiu w Łodzi. Przetarg na wykonanie tej inwestycji wygrało konsorcjum dwóch firm z Łodzi: Przedsiębiorstwa Drogowo -Budowlane „Kemy” i Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. Wartość całego przedsięwzięcia wynosi prawie 81 mln zł, z czego fragment łódzki „pochłonie” około 56,4 mln zł, a konstantynowski – niemal 24,4 mln zł. Miasta porozumienie w tej sprawie zawarły już w 2020 roku. Tramwaj na tej linii zawieszono wiosną 2019 roku.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Hania zamiast dyndaja zrób ścieżkę rowerową

Po co tramwaj skoro wszyscy tam są wykolejeni?