Strona główna Aktualności Z miasta Mieszkańcy biorą sprawy w swoje ręce. Będzie ładniej i cieplej

Mieszkańcy biorą sprawy w swoje ręce. Będzie ładniej i cieplej

0
Po tym, jak w rezultacie prac termomodernizacyjnych, zrealizowanych z inicjatywy mieszkańców, zmienił się blok przy ul. Ostatniej 19, ładnego wyglądu nabierze na osiedlu Piaski kolejny, którym zarządza wspólnota mieszkaniowa. 

Rusztowania stoją przy ul. Moniuszki 121/125. Roboty pod tym adresem rozpoczęły się w 2015 roku, kiedy została docieplona i otynkowana zachodnia ściana szczytowa czteropiętrowca. Obecne, na frontowej, stanowią ich kontynuację.

– Inwestycja przyniesie korzyści w postaci oszczędności na cieple, a stojący przy ulicy blok będzie miał nową elewację. Poza tym w lokalach, których właścicielem jest miasto zostaną wymienione okna – wyjaśnia Przemysław Stawiarz, administrator.

W przeciwieństwie do wspólnoty mieszkaniowej przy ul. Ostatniej 19 ta z ul. Moniuszki 121/125 postanowiła nie zaciągać kredytu, stąd realizacja przedsięwzięcia etapami. Pieniądze na ten cel pochodzą ze składek na fundusz remontowy.

Po sąsiedzku, przy ul. Moniuszki 127, zakończyły się niedawno prace prowadzone na bocznych ścianach tego bloku. Zostały docieplone i pomalowane.

REKLAMA
Poprzedni artykułJak uzyskać chwilówkę na dowód z minimum formalności?
Następny artykułUszkodzony gazociąg. Zablokowana ulica
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments