Strona główna Aktualności Z miasta Miasto zabiega o gazociąg. Szanse są spore

Miasto zabiega o gazociąg. Szanse są spore

6
To przedsięwzięcie ma nie obciążyć finansowo miasta, natomiast pabianiczanom przynieść korzyści. Jest prawdopodobne, że w ramach przebudowy drogi wojewódzkiej nr 485 będzie tam położony gazociąg.

Skorzystaliby z tego m.in. mieszkańcy ulicy Kilińskiego i Jutrzkowickiej. W jaki sposób? Choćby zamieniając ogrzewanie węglowe na gazowe, co nie pozostanie bez znaczenia w walce ze smogiem i powinno przyczynić się do poprawy jakości powietrza.

O potrzebie inwestycji są przekonane władze Pabianic, utwierdzane zresztą przez mieszkańców. Dlatego podjęto rozmowy z gazownią – dotychczas odbyły się w tej sprawie dwa spotkania. I wszystko idzie ku dobremu.

– Jeszcze w tym miesiącu jest przewidziane kolejne, tym razem w szerszym gronie, bo oprócz pracowników gazowni będą na nim obecni przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich, na zlecenie którego zostaną przebudowane ulice Kilińskiego i Jutrzkowicka, a także firma, która wykona roboty drogowe – informuje wiceprezydent Marek Gryglewski.

I dodaje, że korzyści z tej inwestycji mieliby nie tylko pabianiczanie zamieszkali przy tych dwóch ulicach, ale też ci z Jasnej i Polnej, a ponadto Ochotnicza Straż Pożarna w Pabianicach i Szkoła Podstawowa w Bychlewie.

6
Dodaj komentarz

1600
5 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
6 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Krzysztof

I to jest dobra wiadomość. Nareszcie ktoś pomyślał o instalacjach przed położeniem nawierzchni. Oby tak dalej.

Tomasz

Mieszkańcy Jutrzkowickiej już dawno powinni mieć możliwość podłączenia się do gazu. Panie Prezydencie proszę pilnować tej sprawy.

Zły

To jest walka ze smogiem. Szkoda, że innych ulic gazownia nie chce przyłączyć.

Olololo

Mam nadzieje, że do Hermanowa też kiedyś dociągną. Bede mógł swój zbiornik wyrzucić, a koszty ogrzewania by spadły.

Toya

Jestem za. Niestety wątpię, gdyż od kilku lat piszemy wnioski do gazowni o pociągnięcie gazu na Hermanowskiej, ale wciąż jest „zbyt mało ” chętnych i inwestycja dla gazowni nieopłacalna. Moim zdaniem to powinien być priorytet dla miasta, które jest jednym z najbardziej zadymionych w kraju. Panie Prezydencie proszę naciskać gazownię, partycypować w kosztach, abyśmy w mieście mieli czystsze powietrze. To wyjdzie na dobre wszystkim.

Halina

Kiedy miasto połączy gaz do kamienic dosyć że nie można na czym gotowac to i palic w piecu też nie można bo kominy są niedrożne wychodzi czad kradkami wentylacyjnymi a prądem nie da się wszystiego podłączyć bolier gotowanie i ogrzewanie bo przewody stare a butle są niebespieczne.Prosze miasto by pomyślał o podlaczenie kamienic w takie jak na sklodowskiej