Strona główna Aktualności Z miasta Miasto szuka chętnych do remontów ulic

Miasto szuka chętnych do remontów ulic

1
Tak wygląda ul. Świętokrzyska.

Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na wykonawcę remontów pabianickich ulic. Zaplanowane prace zostały podzielone na cztery etapy. Gdzie można spodziewać się nowych nawierzchni najszybciej, a na których ulicach drogowcy będą je kładli do jesieni?

Przekazanie większości z nich firmie drogowej ma nastąpić z początkiem kwietnia. Będą to m.in. Świętokrzyska (między Moniuszki i Orlą), Hermanowska, Świerkowa, Żniwna i Brzozowa. Na realizację robót na pierwszych czterech ZDM zamierza dać wykonawcy 4,5 miesiąca, natomiast jeśli chodzi o Brzozową – 2 miesiące.

W tym samym czasie co powyższe ulice placami budowy staną się również Osikowa (od skrzyżowania z drogą bez nazwy do ul. Dereniowej) i Podgórna (między Myśliwską i Modrą). Wykonawca będzie musiał uporać się z remontami w ciągu 70 dni roboczych.

Nie wcześniej niż w wakacje nowa nawierzchnia pojawi się na ulicach Napierskiego, WierzbowejŻabiej – będą one przekazane firmie drogowej prawdopodobnie 1 lipca. Ta otrzyma na przeprowadzenie robót niespełna półtora miesiąca.

Na wszystkich remontowanych ulicach zostanie położony asfalt, z wyjątkiem ulicy Napierskiego, która będzie utwardzona kruszywem. Z kolei na Świętokrzyskiej oprócz nowej nakładki drogowcy pobudują chodnik.

– Na oferty firm, które chciałyby remontować nasze ulice czekamy do końca lutego.Pod koniec następnego tygodnia zamierzamy z kolei ogłosić kolejny przetarg, na budowę chodników – informuje Stanisław Wołosz, dyrektor ZDM.

Gdzie? Przy ulicach: Kościelnej (po obydwu stronach), Moniuszki (w rejonie skrzyżowania z ul. Śniadeckiego, strona południowa), Waltera Jankego (od ronda do drugiej uliczki osiedlowej, strona północna), Wajsówny 4 (strona północna), Smugowej 33 (strona zachodnia). Wszędzie tam, pomijając ul. Kościelną, powstaną też miejsca parkingowe.

1
Dodaj komentarz

1600
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
1 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Artur

Może warto dokończyć np. Glebową w całości…??? Już dwa razy była zaczynana i niedokończona….