Strona główna Aktualności Z miasta Miasto buduje brakujące 180 metrów ścieżki rowerowej

Miasto buduje brakujące 180 metrów ścieżki rowerowej

14
Powstaje odcinek drogi rowerowej od ul. Brackiej do ul. Grota Roweckiego o długości około 180 metrów.  Jest kontynuacją wybudowanej trasy wzdłuż ul. Kopernika, pomiędzy ul. Skargi a ul. Bracką.

Droga dla rowerów będzie wykonana w nawierzchni asfaltowej o szerokości 2 metrów. Jak informuje rzecznik prasowy urzędu miejskiego, dodatkowo zostanie przebudowany zniszczony chodnik, który uzyska nową dwumetrową nawierzchnię z płytki betonowej.

Wykonawcą tej inwestycji jest Zakład Remontowo-Drogowy z Łodzi. Nowy odcinek będzie  powiązany (poprzez ul. Grota Roweckiego) z drogą dla rowerów, którą miasto buduje wzdłuż ul. 20 Stycznia. Trwające tam prace drogowe dobiegają końca, do wykonania pozostało doświetlenie ledowe dwóch przejść dla pieszych i przejazdów rowerowych, pozostała infrastruktura towarzysząca – stojaki oraz stała organizacja ruchu.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

A że tak się zapytam. Po co na 20 stycznia ścieżki po obu stronach. W niektórych miejscach takie buble że szkoda gadać.

Pewnie dlatego, że po jednej stronie nie mieści się drogą dla rowerów dwukierunkowa.

A potem jeżdżą po ścieżce jednokierunkowej pod prąd, sami geniusze

Na Kopernika, Jana Pawła, Grota też są ścieżki po obu stronach a dla pieszych 2 metry szerokości. W Łodzi zawsze jest po jednej stronie ulicy nawet największej. U nas robi się wjazdy z ulicy i kierunek ruchu, a rowerzyści jadą dalej chodnikiem. Róg Zamkowej i Kilińskiego przysporzy problemów pieszym oczekującym na światłach z uwagi na rowerowe zjazdy.

A i tak większość pedalarzy jeździ ulicą gdy obok ścieżka…

A ciekawe kiedy miasto się weźmie za naprawę zapadniętych i dziurawych ulic. Ostatnio tylko ścieżki rowerowe i nic więcej… A kto pomyśli o kierowcach?

A dokąd ta ścieżka prowadzi? Do P. Skargi i koniec… Czyli donikąd.
Przydałyby się ścieżki, którymi można dokądś dojechać. Np z dziećmi na rowerach do Lasku miejskiego, albo z Bugaju na strzelnicę. Co z projektem przedłużenia Świetlickiego na piaski? To by było coś. A tak, mamy jakieś skrawki, odklejone od rzeczywistości jakieś odcinki ścieżek prowadzące donikąd, nikomu tak naprawdę niepotrzebne.

A nie możesz się teleportować?

Idąc twoim tokiem rozumowania powinno się od razu zrobić całe miasto w ścieżkach?? A pieniądze to lecą z nieba ?? Niektórych tok rozumowania to aż boli jak się to czyta…

Nie całe miasto. ale jedną ścieżkę, która gdzieś prowadzi. Teraz jest 150 metrów na Nawrockiego i nagle kończy się. W innym miejscu znowu kawałek. Mam wrażenie, że działają bez planu.

Znając twoje komentarze, to gdyby zrobili jedną, która gdzieś prowadzi, napisałbyś, że prowadzi akurat nie tam, gdzie powinna.

Więc najpierw poczytaj moje komentarze, a później się wypowiadaj.

Oj tak, zgadzam się, to by było coś, a budowa tego połączenia nie paraliżowała by całego miasta.

– Czy na 20 Stycznia zamiast ścieżki po jednej stronie ulicy
możemy również liczyć na kanalizację?
– Zapewne nie wiecie, że rury są tylko do ul. Myśliwskiej.