Strona główna Na sygnale Kryminalne Miał prawie dwa promile. I 150 kilogramów trefnego towaru

Miał prawie dwa promile. I 150 kilogramów trefnego towaru

7
fot. policja
Prawie 150 kilogramów nielegalnego tytoniu ujawnili stróże prawa w samochodzie 45-letniego mężczyzny, który jechał przez Konstantynów Łódzki. I nie było to jedyne naruszenie prawa, jakiego się dopuścił. 

We wtorek około południa policja otrzymała informację, że żółtym Volkswagenem Caddy podróżuje kierowca prawdopodobnie pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze zauważyli auto na drodze wojewódzkiej nr 710 i je zatrzymali. Okazało się, że prowadzący pojazd mieszkaniec Wielunia był kompletnie pijany – miał w organizmie niemal 2 promile. W samochodzie znajdowała się natomiast krajanka tytoniowa. Oprócz trefnego towaru zabezpieczono również pieniądze.

– Gdyby ten towar trafił do obrotu, Skarb Państwa mógłby stracić z tytułu niezapłaconego podatku ponad 118 tys. zł – wyjaśnia podkomisarz Ilona Sidorko, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach.

Gdy mężczyzna wytrzeźwiał, usłyszał zarzuty. Za jazdę po pijanemu grozi mu do dwóch lat więzienia, a za paserstwo akcyzowe do trzech, wysoka grzywna i przepadek towaru.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

„Skarb Państwa mógłby stracić z tytułu niezapłaconego podatku ponad 118 tys. zł „

rozumiem że teraz skarb państwa zyskał tyle piniendzy?

Jak ci się włamią do domu i ukradną 40 tysięcy zł w gotówce, ale na szczęście złapią ich wychodzących z twojego domu to znaczy, że zyskałaś te 40 tysięcy ?

Last edited 1 miesiąc temu by Rabuś

Ale on nic nie ukradł – on „wyprodukował” poza magazynem. więc czy sprzeda, czy wypali, czy wyrzuci to państwo ani nie straciło ani nie uzyskało.

Patrząc na Twój tok rozumowania to jak sprzedam koszulek z napisem Adidas uszytych w mojej komórce za 118 tys to firma Adidas też nic nie zarobi ani nie straci. W takim razie trzeba się brać do roboty

Inna sytuacja. 40 tysięcy masz, jak je tracisz i odzyskujesz to jesteś na zero. SP ma obecnie 0 zł, gdyby ten towar poszedł w obrót miałby nadal 0, ale w związku z tym że nie poszedł to ma, tak, nadal 0. Nie 118k tylko nadal 0.

Nawet przestępców nie mamy ogarniętych czy aż tak mają wyrąbane na wymiar niesprawiedliwości w kraju?

786zl za kilogram tytoniu? To gdzie oni go kupują że tak drogo 🙄😂