Strona główna Na sygnale Kryminalne Miał powody, by uciekać…

Miał powody, by uciekać…

6

W Sądzie Rejonowym w Pabianicach znajdzie wkrótce finał sprawa spektakularnego pościgu za piratem drogowym, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Mężczyzna stanie przed wymiarem sprawiedliwości po raz kolejny – dowieziony z więzienia.

O tej akcji było głośno, m.in. ze względu na to, że uciekinier staranował radiowóz i nie obyło się bez strzałów. Jej początek miał miejsce 3 lipca w Ldzaniu (gmina Dobroń). Funkcjonariusze chcieli skontrolować kierowcę sportowej Alfy Romeo, który obawiając się zatrzymania zaczął uciekać w stronę Pabianic. Ci na sygnale ruszyli za nim.

Sceny jak w gangsterskich filmach rozegrały się na ul. Jana Pawła II, gdzie 27-latek staranował radiowóz. Sytuacja wyglądała o tyle groźnie, że jeden z policjantów stał wtedy koło radiowozu (drugi właśnie wysiadał). Chwilę później padły strzały – najpierw ostrzegawcze, a później wycelowane w Alfę Romeo.

Rozbity radiowóz na Targowej

Uciekinier i ścigający go funkcjonariusze jechali dalej. Pościg zakończył się w rejonie ulic Brackiej i Owsianej, gdzie z rozbitego auta spadła opona, co uniemożliwiło kierowcy dalszą jazdę.

Desperacka ucieczka 27-letniego pabianiczanina miała kilka przyczyn. Mężczyzna był pijany (1 promil alkoholu w organizmie) i posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Poza tym…

– Okazało się, że jest poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności za inne przestępstwa. Oskarżony ma już wyroki za kradzieże z włamaniem, groźby karalne, prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości i złamanie zakazu prowadzenia pojazdów – wyjaśnia prokurator Tomasz Szczepanek z Prokuratury Rejonowej w Pabianicach.

27-latek przebywa teraz w więzieniu w Iławie, czekając na kolejny proces. Prokuratura postawiła mu zarzuty czynnej napaści na policjantów, którzy próbowali go zatrzymać oraz za jazdę samochodem pomimo zakazu prowadzenia pojazdów, w dodatku pod wpływem alkoholu.

– Za te czyny oskarżonemu grozi do dziesięciu lat pozbawienia wolności – dodaje prokurator Tomasz Szczepanek.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

bardzo dobrze niech gnije w pierdlu!!

Oby dostał sprawiedliwą karę w odniesieniu do tego co zrobił oraz co mógł zrobić swoją wybitną głupotą !

Ludzie dajcie sobie spokój zastanówcie się co robicie odjechał więc kara się należy pomyślcie hejterzy co jego bliscy teraz przechodzą pilnujcie swoich spraw
PS. Oby waszych dzieci albo bliskich to nie spotkało

Każdy komentarz, posiadający wulgaryzmy będzie usuwany, gdyż jest to niezgodne z regulaminem portalu EPAinfo. Natomiast każdy z użytkowników, który w sposób rażący swoimi wypowiedziami będzie zaniżał poziom dyskusji w tym serwisie, zostanie zablokowany.
Drodzy czytelnicy, w sieci nie jesteście anonimowi.
Pozdrawiam,
red. nacz.
Manuela Jach.