Strona główna Aktualności Biznes Miał być bar, stoją puste kontenery. Kiedy otwarcie?

Miał być bar, stoją puste kontenery. Kiedy otwarcie?

9
Na Lewitynie miał działać punkt gastronomiczno-rozrywkowy, tymczasem przedsiębiorca, który dzierżawi teren, nie wywiązuje się z umowy. Co się dzieje?

Dokument na wynajęcie terenu po dawnych kortach na Lewitynie został podpisany 19 maja 2021. Dzierżawca do 1 lipca 2021 roku miał uruchomić punkt tymczasowy, a od 21 kwietnia 2022 prężnie działający Levityn Coctail Bar. Niestety, mieszkańcy do tej pory nie mogą skorzystać z miejsca, które całkiem ciekawie się zapowiadało, przynajmniej na wizualizacjach.

Umowa została podpisana na 10 lat. Czy zostanie zerwana w związku z niedopełnieniem terminów?

– Dzierżawca regularnie płaci czynsz (2100 zł netto) i poniósł już spore koszty na zagospodarowanie terenu. Wysyłaliśmy wiele pism ponaglających, ale w lutym urwał się kontakt z dzierżawcą. Nie odpowiada na korespondencje – tłumaczy Piotr Adamski, dyrektor MOSiR. – Na razie czekamy z decyzją dotycząca wypowiedzenia umowy, tym bardziej, że przed nami sezon zimowy.

Przedsiębiorca tłumaczył w pismach do MOSiR, że ma wiele problemów związanych z dokończeniem inwestycji. M.in. nie dojechały wszystkie kontenery oraz sprzęt gastronomiczny. Miał też kłopoty z przyłączem energetycznym, bowiem dotychczasowe nie zapewnia odpowiedniej.

Nam udało się skontaktować z dzierżawcą i poinformował, że bar zostanie otwarty w najbliższych tygodniach, bowiem dopiero w sierpniu otrzymał decyzję z zakładu energetycznego o możliwości podłączenia linii o odpowiedniej mocy.

W założeniu miał powstać obiekt, z ogólnodostępnymi toaletami (również dla niepełnosprawnych), przygotowany na co najmniej 100 osób, zarówno na zewnątrz, jak i w środku oraz czynny cały rok.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

I już jakieś menelstwo sobie tam popija, jak widać po pozostawionych resztkach na parapecie kontenera. Kogo w sumie będzie stać na takie drogie piwo, jak to otworzą.

@ Filip
Będzie, będzie. Nie każdy zarabia minimalną.

To już wiadomo po ile to piwo?

Czynsz 2100 netto? To kurde ja to wezmę żeby tam zamieszkać!

Jak szybko otworzą tak szybko zamkną, mlodzi pewnie myslą ze tutaj bedzie drugie ” do sopotu” sory ale imprezy na lewitynie zakonczyly sie z wyburzeniem Turkusa

Pewnie Janusz biznesu przeliczył się z kosztami inwestycji, jeżeli otworzy to musi brać pod uwagę, że nie zwróci Mu się to w rok co zainwestował i pewnie będzie szukał dwóch rozwiązań, szybki zysk poprzez wysokie ceny, to Mu się może nie udać. Drugie wyjście wynajęcie tego następnemu naiwnemu i liczenie, że może druga osoba będzie na tyle „operatywna” i uda się Jej z sukcesem poprowadzić ten lokal

Dorsz z kerfura plus piwko za 15 zyli i bedzie mial na leasing bentajgi…

Tak będzie na Lewitynie! TAk pisanoPrzez Przemek Jach –   20 maja 2021  34
comment image
Na terenie ośrodka Lewityn powstanie punkt gasrtronomiczno-rozrywkowy. Na wizualizacjach wygląda imponująco. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji podpisał właśnie 10-letnią umowę na wydzierżawienie terenu po dawnych kortach z firmą PPHU AMG Mariusz Gała z Pabianic.
W założeniu ma powstać obiekt, z ogólnodostępnymi toaletami (również dla niepełnosprawnych) ma być przygotowany na co najmniej 100 osób, zarówno wewnątrz, jak i w środku oraz czynny cały rok. Z wizualizacji udostępnionych przez zwycięską firmę widać, że będzie to 3-poziomowa restauracja z cocktail barem na zewnątrz.
comment image
W ramach umowy dzierżawca w terminie do 1 lipca 2021 roku ma obowiązek uruchomić tymczasowy punkt gastronomiczny, a do dnia 30 kwietnia 2022 utworzyć punkt gastronomiczno-rozrywkowy wraz z konieczną infrastrukturą według oferty.
comment image
Za dzierżawę terenu pod handel i usługi MOSiR żądał 8 zł netto (plus VAT) za 1 metr kwadratowy, a za część rekreacyjną (stoliki, parasole, plac zabaw) – 70 gr.
comment image
REKLAMA

Już widać , że wykonanie nie jest zgodne z projektem. Okna dzielone zamiast ładnych, przeszkleń. Miało być pięknie, designersko. A będzie jak zwykle. Jak kontenery pracownicze przy budowie autostrad.