Strona główna Aktualności Z miasta Metropolia naszą szansą? Włodarzom gmin pomysł się podoba

Metropolia naszą szansą? Włodarzom gmin pomysł się podoba

15
fot. UM w Pabianicach
Dla regionu łódzkiego, a więc również Pabianic i całego powiatu to szansa na dodatkowe fundusze. Ma ją dać przynależność do Metropolii Łódzkiej. Wczoraj został zrobiony w tej sprawie kolejny krok.

Włodarze gmin znajdujących się w naszym powiecie, ale też w zgierskim, łódzkim wschodnim i brzezińskim, na czele z Hanną Zdanowską, prezydent Łodzi, podpisali w Pałacu Poznańskiego deklarację chęci przystąpienia do Łódzkiego Związku Metropolitalnego.

Projekt ustawy w tej sprawie trafił kilka dni temu z Senatu do Sejmu i to właśnie ten drugi podejmie decyzję, czy taki Związek powstanie. Jeśli tak, samorządy zyskają dodatkowych 5% podatków od osób fizycznych, zamieszkałych w Metropolii Łódzkiej (jakie korzyści finansowe mogą odnieść Pabianice, pisaliśmy TUTAJ). A to z kolei przełoży się na ich rozwój.

27 gmin i stolica województwa chcą ze sobą współpracować w różnych obszarach, m.in.  rozwoju transportu, gospodarki przestrzennej oraz ochrony środowiska. Właśnie w tym ostatnim temacie na posiedzeniach senackich komisji głos zabierał prezydent Grzegorz Mackiewicz, który zaproponował, aby pierwszy budżet Związku przeznaczyć na walkę ze smogiem.

Zarówno ten pomysł, jak i utworzenia Metropolii Łódzkiej podoba się samorządowcom.

– Moim zdaniem idea jest jak najbardziej słuszna, bo pewnymi tematami trzeba zajmować się w szerszym gronie. Przykład? Co z tego, że jedna gmina będzie pomagała finansowo mieszkańcom w wymianie pieców, skoro sąsiednia nie zrobi żadnego ruchu w staraniach o czystsze powietrze? – pyta retorycznie Adam Topolski, wójt gminy Ksawerów.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Może wreszcie zrobią coś na Lewitynie?

Ale, ty masz wymagania …

Dokładnie! Woda śmierdzi rybami, te schody to już sie zaraz rozlecą,a w Turkusie nadal gra tylko disko polo

😂😂😂😂😂😂
Dobre.

Przecież „Turkus” nie istnieje od ponad roku…

Aj, Michał, dałeś się złapać …

tylko daj i daj. sami nic nie potrafią zarobić….

Nie tylko oni, pokaż kto potrafi w Polsce przelać z pustego w próżne ! Chyba tylko sam pisi capo di tutti capi, ale na Kaczor-Tower się wyłożył !

ty przelewasz swoje myśli w posty 🙂

Byłeś przede mną z próżnym, ale w twoim pustym czerepie jeszcze się zmieści.

się zmieści….się zmieści….zmieści….
cholera echo w głowie mam

Jak się w twojej głowie zmieściło, to echa już nie ma, tylko próżne zostało …

Rzecz w tym, iż jest to sposób na odebrania organizacji sprawującej władzę w Polsce tego, co zabrała nam. Ma to prowadzić do tego, że za nasze własne pieniądze zrobimy to, co uważamy za stosowne. Żaden propagandysta nie będzie nam do tego potrzebny, a zwłaszcza przecinanie przez niego wstęgi przy oddawaniu inwestycji, którą sfinansował z zabranych nam środków przy okazji zostawiając sobie ich znaczącą część za fatygę.
Niech nam nic nie dają. Wystarczy, że przestaną zabierać.

A Łuczak ma to gdzieś, głosowanie na niego było stratą głosu!!!