Strona główna Aktualności Komunikacja Mamy to. Nowe autobusy to formalność

Mamy to. Nowe autobusy to formalność

16
Testowane Volvo

Serwis Regionalnego Programu Operacyjnego poinformował, że projekt „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach” otrzymał pozytywną ocenę merytoryczną, w wyniku której przyznano 79,49% punktów.

Tym samym urzeczywistnia się obietnica wyborcza Grzegorza Mackiewicza o sławetnych 58 mln złotych. Na projekt komunikacyjny otrzymamy 48 mln (reszta na termomodernizację). Wkład własny wyniesie około 8,5 mln złotych. W związku pozytywną oceną merytoryczną przed Pabianicami podpisanie umowy na realizację projektu. Następnie wyłonienie menadżera.

– Chcemy, aby menadżer projektu zajmował się tym zadaniem oraz projektem modernizacji linii tramwajowej, ponieważ siec autobusowa i tramwajowa musi być zintegrowana – wyjaśnia Grzegorz Mackiewicz, prezydent miasta.

Najprawdopodobniej na początku roku miasto ogłosi przetarg na zakup pierwszych 10 autobusów hybrydowych. Ale autobusy to nie wszystko. W ramach projektu wybudowane zostaną krańcówki na ul. Waltera Jankego i Podmiejskiej, gruntowną modernizację przejdzie infrastruktura komunikacyjna. Zbudowanych zostanie 12 km dróg rowerowych.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
16 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Złożony do marszałka projekt w ramach ZiT był gniotem do tego stopnia, że pierwszy raz w historii komisja zbierała się dwa razy zeby go przepchnąć kolanem. Musiał przjeść, żeby Panu marszałowki nie poleciały wskaźniki na mordę. Żeby ocenić ten projekt warto zapoznać się z umową/kontraktem Prezesa MZK czy aby czasem po wdrożeniu programu jego zarobki nie poszybują nagle w górę. Jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo o co chodzi.

Taki gniot, że przeszedł znakomicie weryfikację. Cuda na kiju…

Czuć w powietrzu zapch naiwności. Ludzie marszałka weryfikują projekt człowieka marszałka to wyszło znakomicie a jak miało wyjść ? Człowieku ochłoń przecież to ściema jak się patrzy.

Nieważne czyi ludzie, ważne że z korzyścią dla Pabianic.
PiS też ma „swoich ludzi” tam, „na górze”. I wówczas też mówili byśmy, że „układy”?

Pabianice się rozwijają. Modernizacja Zamkowej, tramwaj, bulwary, Lewityn, docieplenie budynków, teraz nowe autobusy i przystanki. To źle? Lepiej było w 2007 roku, gdy stare Ikarusy powoziły po mieście, a część kursów nie była realizowana, zaś inne obsługiwano Daewoo Lublinem?

Przyjacielu takie cuda to masz chyba w pokoju na fototapecie, obok plakatu z toy story. Ulegasz misternie budowanej przez obóz prezydenta propagandzie sukcesu, którego nie ma.

Jak zwykle, pisowskie slogany !
Jaka propaganda sukcesu, coś ci się z komuną popieprzyło ! Robią, co mogą. Nic z nieba za darmo. Zaproponuj coś ! Wieszać psy na każdym bez powodu, każdy potrafi. Ty też !
Nie bronią Macka, ale nie mam żadnej pewności, czy KC ( który 2 x przerżnął wybory ), w takich uwarunkowaniach zrobiłby jakieś wg ciebie w ogóle, jakieś „ cuda „ !
Jak jesteś taki spec, to startuj w wyborach na PMP !

Panie „ pomocnik „ – popatrz pan najpierw, na przykład, na PFN ( nie mylić z Pabianicami ), tam dopiero był nabiał !
Czy naiwność, czy ściema, ty ochłoń, może będzie lepiej !

Portal dla bezdomnych, spółeczka elektrownia atomowa, 250miliardów stary na VAT. widzisz jaki z ciebie naleśnik ? Za dużo wody z kranu pijesz.

A ty chyba salicyl !
Skończy się hegemonia PiS, ktoś ich rozliczy. Wtedy struclu sie przekonasz !

Kolejna ściema …. „obietnica wyborcza spełniona”, wolne żarty 🙂 Toż to miało już być 3 lata temu … już pieniądze pukały do miasta 🙂 , nikt już w to nie uwierzy …

Wiara, to w kościele a projekt, póki co, realny…

Wszystkie artykuły zaczynające się od „Mamy to” , „Jest szansa na” itd … powinny być opatrzone dopiskiem artykuł sponsorowany 🙂
Czy ktoś jeszcze wierzy w te bzdury ??? 🙂

tylko przystanki mogliby normalne postawić, a nie te pseudo jak obecnie tramwajowe i autobusowe gdzie między dachem a ścianą wieje i pada, od dowłu zawiewa, i pomiędzy poszczególnymi elemetami są szpary którymi też wieje

Absolutna racja, ale widać jakiś decydent zrobił pasażerom celowo na złość, bo sam pewnie jeździ furą i ma wszystko gdzieś !

bo te wszystkie przetargi rozpisują biurokraci co to nawet na oczy takiego np. przystanku nie widzieli, nie korzystali z niego a do tego nie mają wyobraźni żeby zauważyć minusy i plusy konkretnego rozwiązania.