Strona główna Aktualności Mamy swoich Braci

Mamy swoich Braci

2

Bracia z Pabianic nagrywają covery znanych utworów. Ich kanał na You Tube ma już ponad 24 tysiące wyświetleń. Niedługo zaprezentują własny materiał.

Maks i Jacek Weseli z muzyka związani są od 10 lat, ale niedawno zaczęli grać razem. Ich twórczość docenia coraz więcej osób, a kanał na You Tube subskrybuje już 230 osób.

Moja przygoda z muzyką zaczęła się chyba na początku gimnazjum, kiedy rodzice wysłali mojego brata na lekcje gitary, a ja wertowałem jego zeszyt z piosenkami i ćwiczeniami ucząc się pierwszych chwytów na gitarze – wspomina Maks, starszy z braci. – Później zacząłem chodzić na „ognisko” gitarowe w ówczesnym klubie „Barak”, gdzie poznałem Miłosza i Borka, z którymi później założyliśmy kapele Fireball.

Maks wystepował w różnych zespołach i szukał swojego miejsca w muzyce. Śpiewał metalcore, a nawet death metal. W 2012 pożegnał się z metalcorowym Fireball, później z Alone,  choć czasami koncertuje jeszcze z Mentally Blind. Wziął udział w teleturnieju muzycznym „Jak to leciało”, gdzie wygrał 8000 złotych. Pieniądze zainwestował w sprzęt muzyczny.

Jacek grał w zespole Bow to Heaven, który mogliśmy usłyszeć w Rock Fabryce na wspólnym koncercie z… Fireball z Maksem na wokalu. Bracia złagodnieli, Jacek sięgnął po gitarę akustyczną, Maks wyciszył wokal o kilka tonów i tak powstał projekt coverowy. Pierwszy teledysk „Fell Again” zespołu One Republic pojawił się w sierpniu 2013 roku. Zaśpiewała w nim i zagrała na skrzypcach Anita Hurbańczuk. Później nagrali m.in. „Love me Again” Johna Newmana, „Peron” Jamala i najczęściej oglądany „Karmelove” Marceliny i Piotra Roguckiego. W teledysku, który ma już 5277 wyświetleń, zaśpiewała Marta Janowska. W projekt zaangażowany jest gitarzysta MaroMaro.

Muzycy zaczynają prace nad autorskim projektem, który ma ujrzeć światło dzienne pod koniec wakacji.

 

REKLAMA
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Maks! Moje gratulacje! Taką sławę poznać na karaoke w Remoncie! 🙂 Oby tak dalej! Trzymam kciuki!

Fajnie, może za rok na eurowizje.Pozdrawiam