Strona główna Aktualności Komunikacja Mamy stanowisko GDDKiA ws. ronda

Mamy stanowisko GDDKiA ws. ronda

4

Podczas ostatniej sesji rady powiatowej Włodzimierz Stanek wrócił do tematu ronda na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej z Nawrockiego i Sikorskiego. 

– Teraz, gdy nie kursuje tramwaj są sprzyjające warunki ku takiej inwestycji. Jest to niezbędne. W godzinach szczytu skręcenie z Nawrockiego w lewo graniczy z cudem – argumentował Stanek.

Starosta powiatowy Krzysztof Habura wziął sobie do serca apel Stanka i wystosował pismo do łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z prośbą o poprawę bezpieczeństwa i budowę ronda.

Pismo zostało wysłane w ubiegłym tygodniu, ale portal EPAinfo uzyskał odpowiedź w tej sprawie od rzecznika GDDKiA w Łodzi.

–  W minionym roku nasz Oddział zgłosił potrzebę przebudowy skrzyżowania Warszawska / Sikorskiego, jako propozycję do Programu Redukcji Liczby Ofiar Śmiertelnych, który stanowi podstawę do corocznej aktualizacji Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych. Możliwości realizacji tego przedsięwzięcia będą uzależnione od kolejności umieszczenia na liście zadań, co z kolei uzależnione jest od notowanej liczby zdarzeń w danym miejscu, a także finansów niezbędnych na ten cel. Jednak do dziś nie mamy zapewnienia jego finansowania. W przypadku, gdy finansowanie zostanie potwierdzone, przed wykonaniem robót budowlanych konieczne będzie jeszcze przeprowadzenie prac przygotowawczych, mających na celu opracowanie dokumentacji projektowej, uzyskanie wymaganych prawem decyzji administracyjnych oraz pozyskanie terenu niezbędnego do realizacji inwestycji – tłumaczy Maciej Zalewski.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Wystarczy ustawić znak zakazu skrętu w lewo z Nawrockiego i po sprawie.

Co za cymbały jak Stanek nie umie sierota jeździć to niech idzie na kurs na nowo może go nauczą. Jest tyle dróg w Pabianicach które remontu wymagają a oni się biorą za jedno z lepszych skrzyżowań. Już jedno postawiliśmy takie super że nie wiadomo jak nim jeździć!

Do Mathew – skoro nie wiesz jak jeździć po naszym rondzie to wynika z tego, że to Ty powinieneś iść na kurs.

Ah po naszym rondzie jak to ładnie brzmi 🙂
Pewnie jelita naszej pabianickiej władzy się wypowiada, rondo fajne poprawiło bezpieczeństwo napewno jednak polecam pojezdzić nim częściej niż tylko po powrocie z posiedzenia na ruchanko do lasu jak to cześć naszej władzy ma okazje robić.
A najlepiej proponuje się przesiąść na Tira niektórzy kierowcy tych zacnych pojazdów nie wiedzą czy przejechać środkiem czy ryzykować porysowanie iinych aut lub jechać chodnikiem.