Strona główna Sport Sporty walki Mamy nowego mistrza Polski. Dybka ze złotem w Radomiu!

Mamy nowego mistrza Polski. Dybka ze złotem w Radomiu!

1
Zawodnik PTC Pabianice Michał Dybka pojechał do Radomia na rozgrywane tam Mistrzostwa Polski Juniorów w stylu klasycznym. Pabianiczanin w kategorii 87 kilogramów nie miał sobie równych.

W eliminacjach pabianiczanin mierzył się z Piotrem Chudzikiem z RCSZ Olimpijczyk Radom. Dybka położył swojego przeciwnika na plecy i z wynikiem 6:0 zapewnił sobie dalszy udział w walce o złoto (poniżej zapis wideo z tego pojedynku).

W kolejnej walce pabianiczanin rywalizował z Filipem Serbą z ZKS Granica Gdańsk, nad którym uzyskał szybko przewagę techniczną i z wynikiem 8:0 zszedł z maty jako zwycięzca.

W pojedynku o wejście do finału rywalem był za to Michał Florków z WKS-u Śląska Wrocław. W tej walce pabianiczanin również bez większego wysiłku osiągnął rezultat 8:0 i zameldował się w finale kategorii 87 kilogramów.

W walce finałowej Michał mierzył się z zawodnikiem ZKS-u Miastko Pawłem Zabłockim. Pabianiczanin najpierw wyrzucił rywala z zony, zdobywając 4 punkty. Niedługo po tym wykonał na swoim przeciwniku rzut, kończąc po chwili walkę położeniem go na plecy. Tym samym złoty medal mistrzostw Polski zawisł na szyi zawodnika PTC Pabianice. To jak Michał poradził sobie w walce finałowej można podziwiać poniżej.

Dybka nie stracił w tych mistrzostwach nawet jednego punktu, czym pokazał swoją dominację w kategorii 87 kilogramów. Michał w rozmowie z naszym portalem pragnął również podziękować wszystkim, którzy trzymali za niego na tych mistrzostwach kciuki.

Teraz przed pabianiczaninem przygotowania do mistrzostw Europy, które odbędą się na początku czerwca.

 

 

REKLAMA
Poprzedni artykułStefański ze złotym medalem mistrzostw Polski w boksie
Następny artykułNasi nauczyciele za strajkiem. W niektórych placówkach poparcie wyniosło 100%
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Wow! Gratulacje dla zawodnika – Pana Michała i trenerów z PTC. Piękny ale bardzo ciężki sport wymagający dużo pracy i poświęcenia. Wszystkiego najlepszego, zdrowia, siły i powodzenia w budowaniu kariery.