Strona główna Nie przegap Magistrat zapytał o ronda. Mieszkańcy odpowiedzieli

Magistrat zapytał o ronda. Mieszkańcy odpowiedzieli

5
Niektóre miejsca się powtarzały, inne były… zaskakujące. Propozycji, gdzie powinno się pobudować ronda, nie zabrakło. Właśnie z takim pytaniem zwrócił się do pabianiczan magistrat. W celu konsultacji. Nie oznaczają one bowiem, że inwestycje zostaną zrealizowane. 

Na stronie internetowej urzędu pojawiło się w odpowiedzi 31 wpisów, czasami z obszernym uzasadnieniem, dlaczego rondo jest potrzebne w takiej, a nie innej lokalizacji, innym razem jedynie ją wskazywano.

W odpowiedziach na „wyzwanie” urzędników aż kilkanaście razy powtórzyła się jedno skrzyżowanie: ulic Warszawskiej, Nawrockiego i Sikorskiego. 

„Codziennie jadę tędy do Łodzi i z Łodzi. Rano korek na Nawrockiego, bo autobus i kilkanaście innych aut, które nie mogą wyjechać. Po południu na Sikorskiego tiry, które zjeżdżają z drogi krajowej w lewo, w stronę Rzgowa. Rano stoję, po południu stoję, a wraz ze mną inni stoją i się niecierpliwią” – uzasadnia potrzebę budowy ronda w tym miejscu pani Joanna.

„Jest tam sporo miejsca, a przejechanie tego skrzyżowania w obecnej formie sprawia niektórym wiele trudności”, „Żeby skręcić w lewo, w ulicę Warszawską trzeba swoje odczekać, robią się olbrzymie korki we wszystkich kierunkach”, „Na tym skrzyżowaniu ruch aut jest duży i trzeba niekiedy długo odstać w korku, aby móc gdziekolwiek skręcić” – to kolejne opinie pabianiczan.

W tej części miasta kilka osób wskazało jeszcze jedno miejsce: Warszawska/Rzgowska czyli tzw. Duży Skręt.

„Jest mocno niebezpiecznym punktem na mapie drogowej Pabianic. Czy próbowaliście jadąc od Łodzi ulicą Warszawską skręcić w lewo, w Rzgowską? Czy próbowaliście przejść pieszo przez którąś z tych ulic na tym skrzyżowaniu? Są to karkołomne próby”- pisze pan Rafał.

Wśród propozycji nie mogło zabraknąć mającego wyjątkową niechlubną opinię skrzyżowania ulicy Nawrockiego z ul. 20 Stycznia, gdzie starostwo powiatowe zamontowało niedawno poduszki berlińskie, pasy wibracyjne i separatory. Pabianiczanie wymieniali również te, na których (na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi) budowa rond ma się wkrótce rozpocząć, czyli u zbiegu Kilińskiego i Moniuszki oraz Jutrzkowickiej i Świetlickiego.

Jakie jeszcze miejsca powtórzyły się w odpowiedziach? Karniszewicka/Wspólna, Karniszewicka/Torowa, Wiejska/Łaska/Torowa, Zamkowa/Wspólna/Partyzancka, Kilińskiego/Orla/Grota Roweckiego.

Wśród pojedynczych propozycji znalazły się m.in. takie skrzyżowania: Warszawska/Konstantynowska, Stary Rynek/Sobieskiego, Zamkowa/Kilińskiego, Nawrockiego/Świetlickiego/Waltera Jankego, Grota Roweckiego/Nawrockiego, Łaska/15-go Pułku Piechoty „Wilków”, Partyzancka/Armii Krajowej, Partyzancka/św. Jana, Partyzancka/Konstantynowska, Partyzancka/Sikorskiego, Warszawska/Myśliwska…

Co z tymi sugestiami zrobią urzędnicy?

– Traktujemy je jako podpowiedzi, na które miejsca należy zwrócić szczególną uwagę. Będziemy je analizowali z zarządcami dróg, policją i strażą miejską. Warto jednak podkreślić, że pytanie miało charakter konsultacji, które nie przesądzają o natychmiastowym wykonaniu – mówi Aneta Klimek, rzecznik prasowy magistratu.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Sezon ogórkowy ?

WINCYJ ROND!

Tylko do ronda w EPA bo nie będzie korków hahaahaaha. Czy ci ludzie jadą dalej niż do Portu?

Konsultacje mają na celu wykazanie, że w Pabianicach władza coś chce zrobić ale i tak nie zrobi albo będzie jak budowa ronda na 20 stycznia. . .

Taka ciekawostka Kilińskiego/Orla/Grota Roweckiego nie ma takiego skrzyżowania. Roweckiego przecina Kilińskiego. Zaczyna się na Mariańskiej 🙂