Strona główna Styl życia Magiel elektryczny do pralni przemysłowych

Magiel elektryczny do pralni przemysłowych

0

Magiel elektryczny

Magiel elektryczny magiel przemysłowy – magiel to urządzenie, które przeznaczone jest do prasowania materiałów. W przeciwieństwie do zwykłego żelazka posiada zdecydowanie lepsze parametry techniczne i większą powierzchnię prasującą. Oczywiście może być wykorzystywany do użytku prywatnego, choć raczej stosuje się go w miejscach użyteczności publicznej jak pralnie. Inna jego nazwa to prasowalnica elektryczna. Maglowanie to świetny sposób na idealnie gładkie obrusy, prześcieradła czy zasłony i firany – wszystkich płaskich wyrobów włókienniczych. Szczególnie przydatne w miejscach, gdzie podlega to standaryzacji jak hotele czy restauracje.

magiel elektryczny

Jak działa magiel?

Magiel to urządzenie, które posiada grzałki, termostat oraz jednostkę sterującą, za pomocą której możliwe jest sterowanie całym urządzeniem oraz sprawdzanie podstawowych danych jak np. zużycie energii. Proces prasowania odbywa się poprzez docisk materiału do gorącego wypolerowanego walca, który poprzez obracanie się pomaga w przesuwaniu prasowanych tkanin. Odpowiedni docisk bielizny do walca umożliwiają taśmy filcowe. Walec kręci się wokół własnej osi z określoną prędkością. To od tego głównie zależy wydajność procesu maglowania, która szczególnie istotna jest w przypadku dużych pralni, które pracują komercyjnie. Do magla możemy włożyć zarówno suche pranie jak i te mokre.

Sam proces maglowania polega na rozłożeniu równo materiału, który przeznaczony jest do prasowania na całą szerokość walca, przez które tkanina zostanie przepuszczona. Późnij wystarczy ją złożyć i gotowe.

Co daje magiel?

Poza idealnie wyprasowanym materiałem bez większego nakładu pracy zyskujemy także świeżość materiału. Wysoka temperatura zapewnia mu także doskonałą dezynfekcję, co szczególnie ważne jest w przypadku np. hoteli. Proces ten pomaga z pozbyciu się bakterii, mikroorganizmów, a także pozostałości środków chemicznych, które w  zbyt dużym natężeniu mogą powodować podrażnienia czy inne negatywne skutki zdrowotne dla skóry.

Magiel przemysłowy

Profesjonalny magiel przemysłowy przystosowany jest do prasowania różnych rodzajów tkanin, a dodatkowo posiada zdecydowanie większe moce przerobowe. Za jego pomocą możemy wyprasować przedmioty wykonane zarówno z włókien naturalnych jak i syntetycznych. Przydatną opcją jest możliwość regulowania temperatury, dzięki czemu możemy swobodnie stosować go do różnych wyrobów płaskich bez obaw o zniszczenie materiału. W zależności od rodzaju maglowanego włókna zakres temperatury w jakiej może pracować to urządzenie obejmuje od 20 stopni do nawet 180 stopni. Maksymalna szerokość maglowanej tkaniny zależy od tego jaką szerokość ma walec dociskowy. Ich zaletą z pewnością będzie elastyczność. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów urządzeń, które różnią się między sobą wielkością.

magiel przemysłowy

Choć całe urządzenie wydaje się być dość skomplikowanym, to przy pomocy jednostki sterującej, która posiada wyświetlacz, zdecydowanie jest bardzo proste. Posiada ona także sporo zabezpieczeń, które sprawiają, że obsługa jest zdecydowanie bardziej bezpieczna. Poszczególne dane dostępne są na stronie: on-the-top.net/pl/pieniadze/nowoczesny-magiel-przemyslowy

To niezawodne urządzenia, które są przygotowane do ciągłej pracy.[obraz_2] Bardziej zautomatyzowane modele posiadają automatyczne dostosowywanie parametrów do prasowanego materiału, dbając od razu o odpowiednie zużycie prądu, co może znacząco wpłynąć na ilość zużytego prądu. Szczegółowe informacje znajdziesz tutaj: gp-pralnia.pl/magiel-przemyslowy.

Postaw na zestaw

Profesjonalne pralnie powinny być wyposażone także w suszarki oraz pakowarki do ubrań. Magle przemysłowe w połączeniu z resztą sprzętów to idealny zestaw, który pozwala na ekonomiczne wykorzystanie tej przestrzeni. Warto pamiętać, że istnieją także odpowiednie środki chemiczne, która po dodaniu do prasowania, sprawiają, że efekt będzie jeszcze lepszy. Istnieją specjalne preparaty, które usuwają wszystkie plamy i w przeciwieństwie do produktów skierowanych na rynek konsumenci mają dużo lepszą wydajność i skuteczność. Istnieją także środki, które zabezpieczają tkaniny i zapewniają im piękny wygląd na lata.[obraz_1]

Magiel przemysłowy – co wpływa na jego wydajność

W przypadku pracy ciągłej, która ma miejsce właśnie w pralniach liczy się wydajność sprzętu. Przekłada się ona na prędkość prasowania, a wpływ na to mają:

  • temperatura i powierzchnia do prasowania
  • czas kontaktu materiału z nagrzaną powierzchnią
  • wilgotność materiału
  • rodzaj i jakość obłożenia walców
  • siła docisku walca
  • średnia wielkość walca

Dlaczego warto zastosować magiel przemysłowy?

Magiel przemysłowy to nie tylko piękny efekt, ale także realne korzyści np. ekonomiczne. Posiadanie własnego zaplecza sprzętowego jest szczególnie ważne w dużych hotelach czy restauracjach, gdzie korzystanie z usług firmy zewnętrznej wiązałoby się nie tylko z dodatkowymi kosztami, ale i koniecznością dobrej organizacji, aby wszystkie materiały trafiły na czas do wyznaczonych pokoi. Magiel przemysłowy pozwala na zautomatyzowanie całego procesu, więc praca człowieka przekłada się na minimum. Szczegóły dostępne na stronie: ofio.pl/katalog-firm/82907/magiel-przemyslowy-dobra-jakosc-oferowanego-sprzetu

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments