Strona główna Aktualności Z miasta Lumileds zamiast Philipsa

Lumileds zamiast Philipsa

15

W grudniowym numerze gazetki pracowniczej Philipek możemy przeczytać o planowanych zmianach organizacyjnych w korporacji.

Dowiadujemy się z niej m.in. iż Philips podjął decyzję o wydzieleniu z obecnych struktur dwóch Grup Biznesowych: Lumileds oraz Automotive Lighting i połączenia ich w jedną autonomiczną firmę. Nowa firma będzie działała pod nazwą Lumileds.

Jak czytamy w artykule autorstwa Ewa Latkowskiej: „Utworzenie nowej firmy Lumileds przyspieszy wzrost i skalę biznesu oraz umożliwi poszukiwanie strategicznych możliwości przyciągnięcia kapitału od zewnętrznych inwestorów. Philips zamierza pozostać udziałowcem i klientem nowej firmy i będzie kontynuował dotychczasową współpracę w zakresie innowacji”.

Co te zmiany oznaczają dla pracowników Philips, których miejscem pracy jest fabryka w Pabianicach?

„Realizując decyzję Philips w Polsce, musieliśmy rozpocząć reorganizację spółki Philips Lighting Poland S.A. Pierwszy etap zmian wiązał się z transferem pracowników Lamps z Pabianic do pracodawcy w Pile. Ta reorganizacja została omówiona z przedstawicielami związków zawodowych oraz pracownikami podczas spotkań w październiku 2014 roku.

Od grudnia 2014 miejsce pracy zespołu Lamps z Pabianic nie uległo zmianie – to nadal fabryka w Pabianicach, zmianie uległ pracodawca i jest nim Philips Lighting w Pile. W ostatnim tygodniu listopada odbyły się kolejne spotkania z pracownikami Lamps, podczas którzych przedstawiciele pracodawcy z Piły przekazali ważne informacje dotyczące m.in. pilskiego Regulaminu Pracy oraz Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych w Pile, narzędzi funkcjonujących w Pile wspierających rozwój pracowników, motywację oraz realizację usprawnień KAIZEN” – czytamy w artykule.

Oddzielenie działów Lamps oraz Automotive w Pabianicach było pierwszym krokiem w procesie dalszych planowanych zmian, w efekcie których biznes Lamps (zarządzany w centrali w Pile i prowadzony w Pile, Kętrzynie i Pabianicach) oraz biznes Automotive (prowadzony w Pabianicach) będą zlokalizowane w odrębnych podmiotach prawnych. Biznes Lamps będzie nadal funkcjonował w strukturach Philips, a biznes Automotive stanie się częścią firmy Lumileds.

„Ten etap reorganizacji spółki jest planowany na przełom maja i czerwca 2015 roku” – zapowiada autorka.

REKLAMA
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Pani Ewo, a nie prościej jest powiedzieć pracownikom wprost, aby już szukali sobie pracy. Tak jak pani zrobiła to z całym oddziałem na Grota (Cfli). Powodzenia w mówieniu nieprawdy!

Akurat zmiana „pracodawcy” jeżeli możemy tak to nazwać przy zmianie Philipsa Pabianice na Philips Piła nie jest żadnym zagrożeniem dla pracowników. Jak jest napisane, cała produkcja zostaje w Pabianicach. Zmienia sie jedynie nazwa zakladu i zostaje on rozdzielony na dwie odrębne firmy.

Zgadzam się

Ciekawe czy Lumileds będzie współpracował z Randstadem , czy znajdzie sobie swoją agencję i swoich pracowników

a, co to za różnica czy sobie znajdzie czynie lepiej jak bedziesz robiła robił bezpośrednio przez lumileds Jak się nadajesz do pracy to najwyżej zmienisz pośrednika Dziwię się że ludzie tam tyrają za 10 zł brutto/h i jeszcze są traktowani jak maszyny. Od stycznia nalogowi palacze będą mieli problem. ZAKAZ palenia Heh Proponuję zlikwidować przerwę 15 minutową Same korzyści dla zdrowia !

Tu na bank chodzi o kasę. Nowa wielka firma ma zawsze jakieś przywileje, przeważnie jest zwolniona z podatku lub nie płaci za coś innego. A nam mydlą oczy że to tylko kosmetyka.

Ludzie cieszmy się że w ogóle jest jakaś możliwość pracy – fakt kasa nie jest wielka ale tak zgodnie z prawdą to gdyby nie philips w pabianicach to została by już tylko Łódź.

przecież Philips od lat wykorzystuje pracowników. zatrudniają na miesiąc dwa i wyrzucają i ciągle szukają kolejnych żeby nie zatrudnić nikogo na stałe, to firma z tradycjami śmieciowych umów jeszcze od czasów Polam, Bardziej wartościowym pracodawcą są już nawet markety a Philips to najgorsze dno!

To po co sie tam pchacie drzwiami i oknami?

Ja od lat dojeżdżam do pracy w Łodzi, godzina atraty czasu, ale wynagrodzenie niewspółmiernie większe. I nie wiem co lepsze??

Juz tak nie najeżdżajcie na tego PHILIPSA w obecnych czasach gdy to miasto umiera każdy pracodawca jest dobry…ok zarobki nie sa najlepsze ale zmieniło by sie to gdyby w pabianicach powstawały nowe zakłady pracy a takich nie ma i nie powstaną bo nie ma kto ich przyciągnąć wiec cieszcie sie ze nie musicie codziennie jeździć do łodzi a czasami nawet przejechać całą łódź do miejsca pracy…pozdrawiam

nie pracowaliście to się nie wypowiadajcie, tylko
potraficie narzekać

Kto ma ochotę niech sobie pracuje u tego potentata żarówkowego ! Czym większy gigant światowej produkcji tym większy wyzyskiwacz. Marka znana na świecie, a płace ? Szkoda czasu na wylewanie żali. Byle gówniany PPHU da Ci zarobić więcej

jak mnie to osobiście wkurza nikt tam pewnie z wypowiadających nie pracował pewnie było tak a to mi znajomy powiedział,, prosta zasada nie pracowałem gdzieś nie wypowiadam się na dany temat jak nie wiem

Philips to idealna firma dla ludzi którym brakuje niekiedy kilka miesiecy/lat do emerytury lub dla młokosów po gimnazjum którzy nigdzie indziej pracy by nie znaleźli…