Strona główna Aktualności Z miasta Lumileds już świeci

Lumileds już świeci

5

Na budynku fabryki żarówek przy ul. Partyzanckiej zawisły nowe neony. To skutek restrukturyzacji spółki.

Dlaczego zmieniła się nazwa fabryki? Philips podjął decyzję o wydzieleniu z obecnych struktur dwóch Grup Biznesowych: Lumileds oraz Automotive Lighting i połączenia ich w jedną autonomiczną firmę. Następnie sprzedał 80,1 % spółki nowemu inwestorowi. Nabywcą jest konsorcjum amerykańskich i chińskich inwestorów skupionych wokół funduszu GO Scale Capital. Spółka Lumileds pozostanie głównym dostawcą asortymentu oświetleniowego dla Philipsa.

Transakcja nie dotyczyła polskich fabryk żarówek. Wyjątkiem są tylko Pabianice. Tu będą w dalszym ciągu produkowane diody LED dla przemysłu samochodowego i elektroniki użytkowej.

REKLAMA
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Ciekawe kto tam przyjdzie pracować, jeden syf kiła i mogiła. Zamiast brać się za robotę to jest od skur….yna mistrzów kierowników i liderów którzy ( zwłaszcza Ci ostatni ) na siłę wymyślają near miss aby mistrz mógł błysnąć przed kierownikiem…. Ludzie parodia, zamiast pracować to trzy razy na zmianę spotkanie FAP z pracownikami…. Puknijcie się w łeb pajace i spójrzcie jakie są warunki pracy w Łodzi w korporacjach, opadną wam te fałszywe chęci lizania tyłków:). Jeśli chodzi o zarobki – żenada – panowie mistrzowie ( specjalnie z małej litery ) oprócz nielicznych ( Pozdrawiam A.S z B23 ) jesteście nędzni… Czytaj więcej »

i tak ludzie będą tam sie dobijali drzwiami i oknami tak jak to jest teraz.

Brak konkurencyjnych firm w Pabianicach robi swoje…ludzie i tak wracają bo muszą coś do garnka włożyć dzieciom. Brak strefy ekonomicznej na terenach miasta …a nie każdemu się widzi dojeżdżać przez pół łodzi do pracy

Ciekawe jak długo pociągnie. Pewnie pociągnie < 5lat i zmienia nazwę może wyłudzą przywileje podatkowe itp. albo zlikwidują. Chińczyki nie pozwolą by przemysł zich kapitałem funkcjonował poza chinami. Pewnie rozwala technologię przewiozą do jakiejś wioski obozu pracy a tu powstanie market by dobić polski niezależny handel. Poniekąd kilka sieci marketów dostało dofinansowanie i polecenie by ekspansją zabić polski rynek małych sklepików. Ile w tym prawdy nie wiem ale to nie Polacy opisali tylko zachodnie szmatławce. Jakoś nie rokuje tej spółce sukcesu. Pewnie za 10 lat będzie to wyglądać jak papiernia. Miała być w Polsce Japonia … miała być polska zielona… Czytaj więcej »

Chińczykom już brakuje terenów pod budowe nowych obiektów oraz miejsca na trzymanie gotówki, która przez lata zarobili. Dlatego też inwestują poza swoim krajem (Polska, kraje afrykańskie).