Strona główna Aktualności Z miasta „Live” przed ratuszem

„Live” przed ratuszem

12

Ekipa telewizyjna łódzkiej „trójki” nadawała „na żywo” z Pabianic.

Do programu „Łodzią po regionie” zaproszony został prezydent Grzegorz Mackiewicz oraz komendant straży miejskiej – Tomasz Makrocki. Jednym z tematów poruszonych w programie było użycie drona przez pabianickich strażników miejskich

– Czym dłużej myślimy nad pomysłem, tym ciekawsze zastosowania dla drona możemy znaleźć – powiedział prezydent.

Jak strażnicy mogliby wykorzystywać urządzenie latające z kamerą?

– Moglibyśmy zamontować czujniki mierzące zanieczyszczenie wydobywające się z kominów. Zabezpieczenie imprez masowych czy monitorowanie miejsc parkingowych na przykład podczas Wszystkich Świętych – tłumaczył komendant.

W styczniu ma zapaść decyzja czy dron będzie narzędziem używanym przez strażników miejskich. Prezydent bierze pod uwagę zakup urządzenia i przeszkolenie funkcjonariuszy lub współpracę z licencjonowanymi operatorami dronów.

 

 


Skorzystaj z naszego nowego serwisu z ogłoszeniami, Dodawaj ogłoszenia bezpłatnie.

ogloszenia

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Z tym czujnikiem to byłaby super sprawa. Zaczyna się sezon grzewczy a na Konopnickiej już nie raz się czarny gęsty dym z kominów wydobywa. Oddychać powietrzem zmieszanym z dymem nie można. A nasza straż miejska zamiast wchodzić do lokalu i sprawdzać czym palli taki truciciel i ewentualnie pobrać próbki do badania to tylko podjeżdża popatrzy i nic nie robi w tym temacie. Sam takiego przypadku byłem świadkiem.

Wyrośnięte, fantazjujące dzieci.
Dron dla.. „innych fajnych rzeczy”.
Dron do walki z dopalaczami, narkomanią, pedofilią i alkoholizmem!
Dron do badań zanieczyszczeń z kominów (z wydrukiem) !
Dron do liczenia świeczek, ludzi i samochodów !
FBI kuca.
Pabianice miały nagrodę „Złoty sedes” teraz będą aplikowały o „Złote an-drony”.

Przerośnięty niedowiarek. Proponuję poszperać trochę w sieci, to rychło się okaże, że to, o czym powyżej mowa, plasuje nas w ogonie stawki a nie na czele. Nie wiem przed czym klęka FBI, ale wiem, że drony już od jakiegoś czasu używane są do dostarczania szczepionek, akcji poszukiwawczo-ratowniczych a nawet …. dostarczania pizzy. Wielu biegaczy-amatorów ma prywatnego odpowiednio zaprogramowanego drona, który leci dosłownie pół metra za i nad nimi rejestrując pracę ciała oraz puls itp. Co zaś się tyczy pomiarów spalin z kominów i monitorowania korków na drogach to drony wykorzystywane są od dawna, że o zastosowaniach wojskowych już nie wspomnę.… Czytaj więcej »

Panie W.. ( jeśli, to Pan )
Kandyduje Pan na rajcę, ale trochę Pan niepoważny.
Nie można potępiać w czambuł wszystkiego dla zasady i ośmieszać niepotrzebnie. Może do czegoś się jednak przyda. Przy dopalaczach niewiele pomogło ad hock, ale może pomóc w innych sprawach. Są pozytywne przykłady. To, tylko kwestia rozsądnych propozycji wykorzystania nowej techniki.

Do Max jak Ford Max
Zgadzam się z… może do czegoś się jednak przyda….może pomóc w innych sprawach…są pozytywne przykłady. Jednak nie popieram zakupu a następnie poszukiwania rozsądnych propozycji wykorzystania. SM już jeździła na rowerach, koniach i oczywiście samochodami – teraz chcą latać a psy dalej zanieczyszczają miasto, mieszkańcy śmiecą i palą dziwne rzeczy (?).
Nie chcę wydatków miasta na zakup zabawki za 50-100 tyś (pokazany dron Phantom to koszt 6 000.- ).
Będę takie wydatki władzy wytykał i ośmieszał dla zasady dla dobra mieszkańców. Jeśli to jest niepoważne to takim kandydatem na rajcę chcę być.

Do Włodzimierz I., jak Włodzimierz Lenin
Sprawę zakupów, będzie Pan mógł zanegować, jako przyszły rajca. Ja osobiście, życzę Panu powodzenia. A teraz jako obywatel, może pan zaproponować bardziej rozsądne wydatkowanie funduszy miasta. Ośmieszać, rzucać zbędne slogany, każdy potrafi. Z rozsądkiem, rożnie bywa… Pozdrawiam.
A propos dowcipów… W paru polskich miastach, SM patroluje konno. Może u nas się przyjmie ?

zaraz się okaże że drony sprzedaje i obsługuje, kolejna na siłę wciskana po znajomości firma, z nakazu/polecenia krzyszofa rąkowskiego. Ten to już wszędzie kolesi obsadza. nikt tego „nie widzi”!

Pewnie od Misiewicza wytyczne dostał…

„ponieważ żadne przepisy nie zabraniają „kontroli z powietrza” oraz ” wypuścić drona i dokonać pomiarów” – więc właśnie żadne przepisy nie regulują wykonania w takiej formie kontroli/pomiaru/certyfikacji itd – średnio rozgarnięty adwokat z tego wybroni 🙂
„sprowadzić pomoc dla zaatakowanego funkcjonariusza.” -aaaa… czyli te drony mają funkcjonariuszy pilnować i chronić 😀

Pabianice w zapaści ,nie stać nas na to by moża ogładać online sesje bo Mackiewicz boi się że za dużo ludzie zobaczą ,nie ma pieniedzy na szpital ,ale na drona jest Brawo Mackiewicz nowa zabawka ,ROZLICZYMY CIĘ JUZ NIEDLOGO

Rozlicz najpierw samego siebie a potem rozliczać innych, zanim oni rozliczą ciebie.

Racja absolutna !