Strona główna Aktualności Z miasta Lewityn zmieni się w tym roku

Lewityn zmieni się w tym roku

11

Duże zmiany szykują się na Lewitynie. Co będzie z plażą, betonowym molo i jaki los czeka kultowe schodki?

Popularna Businka będzie zmodernizowana. Już w maju powstanie siłownia na świeżym powietrzu (pisaliśmy o tym), a pod koniec roku wdrożony zostanie program „Mała retencja”.

– Jesteśmy na etapie projektu – mówi Grzegorz Mackiewicz, wiceprezydent. – Niewykluczone, że jeszcze w tym roku przystąpimy do pierwszego etapu rewitalizacji.

Jakie będą zmiany? Odmulone zostanie dno zbiorników wodnych, wyburzone będą trybuny (schodki)  i betonowe molo, odświeżona będzie plaża i przebudowany jaz.

– Są plany, żeby przywieźć z Łeby 14 ciężarówek piasku z tamtejszych wydm – tłumaczy Mackiewicz. – To nie żart, oni i tak muszą go wywozić, bo co roku wydmy przesuwają się w stronę miasta.

Urząd Miejski stara się o dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na realizację programu „Mała retencja”. Z budżetu miejskiego pójdzie na ten cel 50 000 złotych. Kolejne 100 000 złotych to koszt siłowni, utwardzenia terenu wokół i zrobienia wejścia od strony sklepu Carrefour. Koszt całej inwestycji to około 3 miliony złotych.

REKLAMA
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

🙁

schodki 🙁

Szkoda że nie starają się o dotacje unijne i zrobić tu rekreacyjny ośrodek sportowy ale z monitoringiem i zamknięty – płatny np 2 zł za dzień. Żeby na przyszłość były środki na remonty. Skatepark jakaś scena na ewentualne koncerty lub festyny

Skatepark jest, a przynajmniej już jakiś zalążek http://www.gravitymag.pl/lifestyle/kryty-skatepark-w-pabianicach.html Z organizacją sceny na potrzeby występów nie było wcześniej zauważalnych kłopotów więc nie ma sensu ładowania kasy w kolejny betonowy postument. Weź pod uwagę scenę nieistniejącej od dawna muszli w parku Słowackiego. Stoi jeszcze, a nie ma dla niej zapotrzebowania – więc skują ją w tym roku do gołej ziemi i to będzie dobry ruch. Lewityn, jeśli będzie zadbany, będzie dobrze służył w takiej postaci, w jakiej jest obecnie. Adaptowanie go do innej formy nie przejdzie, bo nie ma takiej potrzeby. Odpłatność za wejście była by dobrym posunięciem, ale pod warunkiem ogrodzenia… Czytaj więcej »

Proszę wystarczyło by mój znajomy przeszedł porobił zdjęcia, inna Radna napisała interpelację ws. planów remontowych i już wykonanych remontów ze szczegółowym uwzględnieniem na co poszły dane środki finansowe a miasto się budzi. hmm…. za późno !!!!!

Zdjęcia małej ilości mankamentów MOSiR’u poniżej.

Dodam, że obecny dyrektor jest na stanowisku chyba około 10 lat – dość długi okres. Nic istotnego nie zostało zrobione i o ile mnie nie mylą przypuszczenia jest ze strony Bloku Samorządowego Razem – który kurczliwie jak by cały BSR ma skurcz w rękach i nie chce pościć stołka !

uważam że lewityn jest ważniejszy niż włókniarz na którym mimo wszystko i tak się coś dzieje

Wychodzi na to, że jedno z ostatnich kultowych miejsc pabianickiej młodzieży zostanie zburzone. Na te schody dziennie w wakacje przychodzi więcej ludzi niż w przeciągu miesiąca odwiedza muzeum! Gdyby woda nadawała się do kąpieli byłoby ich tam 10 x więcej. Pamiętam jak wstęp na Lewityn był płatny a ludzi i tak spędzali tam każdy słoneczny dzień tyle, że było to 20 lat temu. Ogarnijcie! Wyczyśćcie! Zacznijcie dbać o to miejsce ale nie demolujcie go!

wyburzyć schody ? chyba żart… rozumiem że jak ktoś chce się piwka pod chmurka napić to na plac zabaw ma iść ?

wystarczyło by to tylko odnowić i wyczyścić, a nie likwidować :/ schoooooooodyyy ;(

100 000 złotych na siłownię i chodnik, to chyba bardzo dużo, cały ten sprzęt nie jest wart więcej niż 30000 zł. Piasek z Łeby za darmo ,a transport piasku z Łeby przewyższy koszt naszego piasku, chyba jakaś znajoma firma transportowa dobrze zarobi?

ryby ze zbiornika na czas całej operacji mają być przewiezione na przechowanie do wynajętego stawu w Sereczynie ,kto ich będzie pilnował ,kto zagwarantuje że wszystkie wrócą,a ile zginie w transporcie?. To utopia. Po roku wróci 15%