Strona główna Sport Piłka nożna Łęczyca kończyła w dziesiątkę

Łęczyca kończyła w dziesiątkę

0

Ważne zwycięstwo w 12. kolejce ligi okręgowej zaliczyli piłkarze PTC Pabianice. W trudnym, wyjazdowym starciu z Górnikiem zdobyli pełną pulę.

Górnik Łęczyca – PTC Pabianice 1:3 (0:1)

Wygrana cieszy tym bardziej, iż dzisiejszy rywal wyprzedzał nasz klub o punkt w ligowej tabeli. Dzięki dobrej grze przeskoczyliśmy gospodarzy i awansowaliśmy na czwarte miejsce w stawce. Na pierwszą bramkę w meczu trzeba było czkać 35. minut. Wtedy to Daniel Dudziński wyszedł z mocnym pressingiem na obrońcę Górnika. Ten pogubił się i w efekcie nasz zawodnik wyszedł na czystą pozycję. Dudziński uderzył pewnie i dał „Fioletowym” prowadzenie w tym meczu. Do końca pierwszej połowy nie padło więcej bramek.

Niestety, po przerwie do głosu doszli gospodarze. Wyrównali w 65. minucie spotkania. W tym meczu miało się jednak jeszcze wiele zdarzyć. W 83. minucie okazję sam na sam miał Piotr Szynka. Bramkarz interweniując sfaulował naszego zawodnika. Sędzia bez wahania wskazał na jedenastkę, a winny otrzymał czerwoną kartkę. Rezerwowy bramkarz Łęczycy nie był w stanie obronić rzutu karnego wykonywanego przez Szynkę i PTC ponownie cieszyło się z prowadzenia. „Fioletowi” dobili rywali w 88. minucie spotkania. Do piłki ustawionej na rzucie wolnym podszedł Jacek Hiler i zaskoczył nierozgrzanego bramkarza. Pozostało mu tylko wyjąć piłkę z siatki. Mimo 6 doliczonych minut, ze względu na zamieszanie przy czerwonej kartce dla golkipera, Górnik nie zdołał się odgryźć. Mecz zakończył się więc wynikiem 1:3. PTC przedłużyło zatem swoją serię spotkań bez porażki do pięciu z rzędu.

Skład: Wilczyński, Kopka (65. Bielak), B. Znojek (40. Stuchała), Ziółkowski, Pintera, Hiler, Kling (70. R. Znojek), Żabolicki, Szynka, Wojtczyk (80. Szczyszek), Dudziński.

Bramki: 35. Daniel Dudziński (0:1), 65. Bahroun Safouan (1:1), 83. Piotr Szynka (k.) (1:2), 88. Jacek Hiler (1:3).

W następnej kolejce PTC podejmie u siebie zespół Zawiszy II Rzgów. Spotkanie to odbędzie się w sobotę o godzinie 13:00.