Strona główna Aktualności Z miasta Lawina „zachorowań” w pabianickim sądzie. Sprawy są odwoływane

Lawina „zachorowań” w pabianickim sądzie. Sprawy są odwoływane

31

Do Pabianic dotarł trwający w całej Polsce protest pracowników sądów, którzy domagają się podwyżki wynagrodzeń. Również ci z naszego zaczęli masowo „chorować”. I są już tego konsekwencje. Niestety, odczuwalne dla zwykłych ludzi.

Pierwsze widoczne sygnały, że Sąd Rejonowy w Pabianicach ogarnęła „epidemia” pojawiły się w poniedziałek, kiedy na 61 urzędników, asystentów i innych pracowników administracyjnych nie przyszło do pracy 21, co stanowiło prawie 35%. Dzień później sytuacja jeszcze się pogorszyła – liczba osób przebywających na zwolnieniach lekarskich wzrosła do 25 (natomiast wszystkich nieobecnych było 27, a więc ponad 44%).

– Ta absencja spowodowała spowolnienie i utrudnienie pracy sądu, ale zarówno 10 grudnia, jak i 11 grudnia wszystkie zaplanowane sprawy odbyły się normalnie – poinformował Paweł Sydor, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Łodzi.

Jednak wczoraj część osób, które tygodniami czy też miesiącami czekały na swoją sprawę, poczuła się mocno zawiedziona, bo pokoje pracowników administracji, bez których sprawy nie mogą się odbywać, świeciły pustkami. Spośród 61 stawiło się w sądzie tylko 23. Aż 38, tj. ponad 62%, pozostało w domach. Efekty?

– Spośród 35 zaplanowanych spraw 10 zostało odwołanych – przyznaje Paweł Sydor.

Czy do Sądu Rejonowego w Pabianicach będzie wpływać coraz więcej L4? Taki scenariusz jest możliwy. A nawet gdyby lawina zwolnień się zatrzymała, przy obecnym składzie osobowym sąd nie jest w stanie funkcjonować normalnie. Zapewne będą więc odwoływane kolejne sprawy.

Pracownicy sądów protestują w ten sposób przeciwko niskim wynagrodzeniom, domagając się wzrostu płac w wysokości 1000 zł.

31
Dodaj komentarz

1600
6 Wątki komentarzy
25 Odpowiedzi do komentarza
0 Obserwujący
 
Wzbudzający najwięcej reakcji
Najciekawszy wątek
15 Autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Robert

Proponuję najpierw wziąć się do pracy a potem dopiero wymagać czegoś od innych. W pabianickim sądzie załatwienie czegokolwiek graniczy z cudem bo nikt nic niewie albo nie potrafi pomóc. Większość tam pracujących ma olewczy stosunek do pracy a teraz wymagają za to podwyżek.

Ktoś

Widać, jesteś częstym gościem w pabianickim sądzie skoro znasz wszystkich pracowników i wiesz, że „większość tam pracujących ma …”. Jaka płaca kochaniutki taka praca, nie zastanowiłeś się nad tym przypadkiem. Ja mam pozytywne doświadczenie – miła i szybka obsługa. Wszystkim nam powinno zależeć, aby lepiej wynagradzać tych ludzi, może w ten sposób i Ty w końcu będziesz zadowolony 🙂

Pabianiczanin

Ja znam raczej stwierdzenie ,jaka praca taka płaca, Trochę nie miło ze strony pracowników, że postanowili sobie od tak iść na zwolnienie „chorobowe” przez co ucierpią inni… Myślę, że nie tędy droga.

citizen

Będzie miło, jak sam coś zaproponujesz…
Jest totalna różnica między krytyką a krytykanctwem !
Policja też strajkowała i była na zwolnieniach Pasowało ci, bo nie lepili mandatów ?

Radek

Porazające myślenie. Jeśli podjąłeś/aś się jakiejś pracy, to wykonuj ją dobrze. Następnym razem, gdy ktoś coś będzie robił dla Ciebie pomysł o tym. Np kupisz samochód a monter w fabryce uzna, że nie dokreci czegoś bo „jaka płacą taka praca”. Pozdrawiam

Marta

Najpierw zdobądź wykształcenie, potem idź do pracy do Sądu za 1600 zł pracować- tyle płacą na początku twojej kariery w sądzie, ja po 20 latach zarabiam 1800 zł , wykonuj skrupulatnie wszystkie zarządzenia sędziów, którzy wszystko chcą mieć na wczoraj, a potem pisz te swoje komentarze, że pracownicy za dużo oczekują. My po prostu chcemy zarabiać więcej niż w Biedronce. W sądzie jak masz dzień sesyjny – w którym caly dzień siedzisz na sali i piszesz , często bez przerwy na kanapkę czy „ siku” , ( tych dni w tygodniu często masz cztery ) to jesteś wykończony psychicznie i… Czytaj więcej »

citizen

@Marta
Radek z wpisem jest porażający !

Radek

Tak dobrze znasz pracę w biedronce, że wiesz co tam pracownicy przechodzą?

Molo

Marta skoro ci źle to zmień prace. Chyba, że niczego nie umiesz

Yan

@Molo
A ty zmień Portal, bo głupoty wypisujesz…
Jesteś szczęśliwy, bo masz dobrą fuchę i lepszy szmal ? Gratulacje !

prywaciarz

zmień pracę a nie płacz a my prywaciarze do kogo mamy iść się poskarżyć mamy zastrajkować pieczywa Wam nie piec zamknąć sklepy z żywnością ?

Yan

Poczytaj ” Molo „…

az

ZUZ wam się do dupy niech weźmie za bezpodstawne zwolnienia
my obywatele mamy za Was płacić bo symulujecie choroby?

Yan

Taki jesteś w tym wpisie chojrak do Marty? Dlaczego nie wymieniłeś policjantów, jak byli na zwolnieniach i strajkowali ?

Prywatna inicjatywa gdy wysła zwolnienie do ZUS,to zanim dostanie te marne grosiki chorobowego,już ma wezwanie na komisję.A ci pseudo biedni mecenasi wyłudzają z premedytacją pieniążki,a już styrani nauczyciele kombinują żeby też tak postrajkować.Banda oszustów i obiboków!!!!

Lolek

Pielęgniarki policjanci lekarze sędziowie wszyscy domagają się większej kasy !! A ja jako przedsiębiorca domagam się zmniejszenia podatków i zusu!! Płacisz grubą kasę za ZUS do lekarza czekasz 2 lata! Zarobisz coś, 30% musisz oddać podatków… Co za kraj!!

nikt

no właśnie wszystkim się w d… poprzewracało. Załóżmy dajemy wszystkim po 10 koła podwyżki – pytanko komu zabrać żeby na wszystkich (kilkanaście milionów obywateli) pracujących emerytów budżetówę starczyło????

Lolek

Rolnikom daj, sędziom daj, policjantom daj, pielęgniarkom daj, nierobów utrzymaj 500+ im daj… A zabierz przedsiębiorcy.!!
Ale bądź uczciwym obywatelem i przedsiębiorca.
Państwo zjada takich jak my.

Kat

Do kogo masz pretensję ?
Twoje ” państwo „, to enigma, ale państwo PiS, to już fakt !

Kat

Rydzykowi…

Ja też płacę podatki na ten chory kraj.

Co to znaczy państwo w państwie. My też byśmy postrajkowali. Ale no jak to – Kowalski i Nowak ( bez urazy ) strajkują a kto zaplaci podatki na strajkujacych i załata dziurę Vat. Jeszcze trochę i państwowe roboty ( pracownicy ) nie będą się przyznawać gdzie mają zatrudnienie. Bo cały czas im mało i mało. Jak nie górnicy to straż lub Policja a pozniej sąd. A może by tak ZUS się wziął za te zwolnienia.

Marta

100 zł podwyżki tyle obiecuje minister, to żałosne po tylu latach zamrożenia naszych sądowych wynagrodzeń , ja zarabiam 1800 zł na rękę , a sędzia, którego zarządzenia wykonuję ma 10.000zł, ciekawe czy Pan minister potrafi wyobrazić sobie życie za niecałe 2000 zł?!

Kat

PiS płaci sędziom, bo musi, ale resztę pracowników sądu ( i nie tylko ) ma w 4 literach !
Strajkować do skutku, walczyć o swoje ( nie tylko w sądach ) !

Jan

Kazdy powinien zarabiac godnie, żeby żyć i funkcjonować, oraz godnie do zajmowanego stanowiska i ODPOWIEDZIALNOŚCI JAKĄ PONOSI ZA WYKONANA PRACE . To co powiem dotyczy wszystkich grup strajkujących Czas skończyć z tym, ile kto zarabia na miesiąc, bo to ma się nijak do rzeczywistości . Ile dostajesz na rękę wg zeznania PIT 37 ? Mam dosyć porównywania ze mundurowi mają brutto mało tyle tylko ze nikt nie mówi ze ich brutto to jest ich netto na rękę . Jakie dodatki mieszkaniowe mundurowe nagrody odprawy ? Czy jeszcze sa kredyty na budowę domu niskooprocentowane ? czy sa umarzane ? Jeśli chcecie… Czytaj więcej »

krawiec

A pan Ciabada zarabia 14.000 i podobno nawet do roboty nie chodzi. Wykształcenie też marne. Ale działacz PiSu. BMW

Kat

Tak krawiec kraj, jak mu staje…
A ty, czego się czepiasz bez powodu ogólnie szanowanego na cały kraj pisowego działacza ? Nie masz bliższych znajomych ?
Zapamiętaj, dopóki PiS, dopóty Ciebiada… chyba, że sobie zafajta koryto, ale pani. G., pomoże…

Łukasz

Wysłać im lekarzy z zusu. Od razu ozdrowieją jak dostaną karę parę tysi. Normalny człowiek zachoruje raz w roku na dłużej niż tydzień to są w drugim dniu i kontrolują czy aby na pewno leżysz i się leczysz w domu a policjantów, strażaków czy tych pajaców z sądu już nie bo co? Bo lepsza kasta? Równiejsi od równych?

Yan

Niestety, ale masz bardzo przygnębiającą rację.
Ale winne jest państwo, jako ustawodawca a teraz ” państwo „, to PiS…

Łukasz

Ciekawe kto zminusował, że normalni ludzie tak mają w tym państwie. Nie podoba się praca w sądzie? Weź kredyt i zmień pracę jak mawia klasyk! A nie strajkować i innym ludziom robić na złość.

Robert

No taka prawda. Potrzebuje coś pilnie załatwić w sądzie to teraz wszystko jest zblokowane przez ten protest. Nie ma to jak mieć innych ludzi głęboko gdzies i wymyślić sobie fikcyjne zwolnienia lekarskie, żeby tylko wyjść na swoje. ,,dziękuje” i „pozdrawiam” proacownikow sądu…

Yan

Zatrudnij się w sądzie, nie będziesz narzekał na pilne sprawy…