Strona główna Aktualności Z miasta Lądowisko w 3 miesiące? Wkrótce przetarg

Lądowisko w 3 miesiące? Wkrótce przetarg

0
Projekt jest gotowy, a do starostwa powiatowego złożono wniosek o pozwolenie na budowę. Pabianickie Centrum Medyczne przygotowuje się do budowy lądowiska dla helikopterów Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

Mając taki dokument można ogłosić przetarg na wykonawcę prac. Szefostwo spółki liczy, że nastąpi to jeszcze w maju. Roboty podobno nie potrwają długo – przewidziano je na trzy miesiące.

Teren, w bliskim sąsiedztwie Pabianickiego Centum Psychiatrycznego, został już wstępnie przygotowany (wymagał m.in. wycinki drzew). Przyszły wykonawca inwestycji musi m.in. „położyć” płytę, na której mają lądować i skąd będą odlatywać śmigłowce.

–  Konieczne jest również zainstalowanie urządzeń naprowadzających oraz oświetlenia, którym będzie mogła sterować zarówno obsługa lądowiska, jak i pilot – wyjaśnia Adam Marczak, dyrektor ds. administracyjno – technicznych w PCM.

Planowane przedsięwzięcie stanowi część projektu „Modernizacja szpitalnego oddziału ratunkowego Pabianickiego Centrum Medycznego wraz z budową lądowiska”, na który  spółka pozyskała pieniądze z Unii Europejskiej. Ile pochłonie drugi etap?

– Trudno odpowiedzieć na to pytanie. Gdy w grudniu 2017 roku podpisywaliśmy umowę z Ministerstwem Zdrowia, otrzymaliśmy na lądowisko 1 mln 164 tys. zł. Od tego czasu ceny się zmieniły, zarówno materiałów, jak i usług. Musimy zaktualizować kosztorys – mówi Adam Marczak.

Cały projekt powinien być zrealizowany (i rozliczony) najpóźniej do końca lutego przyszłego roku.

REKLAMA
Poprzedni artykułDo powiatowych szkół pójdą dwa roczniki. Może zabraknąć miejsc
Następny artykułBezpłatne konsultacje z lekarzami. Zapisz się i skorzystaj!
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments