Strona główna Sport Sport młodzieżowy Kuba z brązem na mistrzostwach Polski

Kuba z brązem na mistrzostwach Polski

0

Z jednym medalem z mistrzostw Polski młodzików w zapasach w stylu klasycznym wrócili do Pabianic podopieczni Grzegorza Szyszki z PTC.

Tegoroczne MP odbyły się w Raciborzu. Na macie stanęło 246 najlepszych zapaśników w kraju z 55 klubów, wśród nich dziewięciu „fioletowych”. Najlepiej wypadł Jakub Błachowicz, który w kategorii 42 kg zdobył brązowy medal. Kuba wygrał po kolei cztery walki eliminacyjne, a w walce o finał przegrał z zawodnikiem gospodarzy – Kamilem Czarneckiem. W pojedynku o brąz pokonał jednak Kacpra Konczalika z Unii Swarzędz i stanął na najniższym stopniu podium.

Drugim zawodnikiem walczącym o brązowy medal był Sebastian Szymczyk (kat. 59 kg).

– Sebastian walczył nie tylko z zawodnikami, ale również z sędziami. W półfinale, przegrywając na 20 sekund przed końcem walki przez wskazanie sędziego ostrzeżenia, stracił punkt – relacjonuje trener Szyszka.

Szymczykowi pozostała walka o brąz z Janem Filipczakiem (Warmia Lidzbark). Znów jednak oprócz przeciwnika za rywala miał tez sędziów. – W ostatnich sekundach było 2:2, ale sędziowie uznali, że Filipczak wykonał ostatnią akcje techniczną i on wygrał ten pojedynek – nie kryje rozczarowania trener PTC. Ostatecznie pabianiczaninowi przypadło 5. miejsce.

W najliczniej obsadzonej kategorii 47 kg (50 zawodników) Pabianice reprezentowało trzech zawodników. Najlepiej spisał się Jakub Didoch, który był najczęściej walczącym zawodnikiem podczas tych zawodów. Pięć wygranych walk i dwie porażki nie dały jednak szans na walkę o medal. Zadecydowała o tym ostatni pojedynek, w którym Kuba przegrał z późniejszym brązowym medalistą – Grzegorzem Kunklem (Morena-Wega Żukowo). Ostatecznie Jakub Didoch zajął 8. miejsce.

Pozostali zawodnicy: Bartosz Nawrocki, Dominik Florczak, Mikołaj Kopeć, Patryk Walkowiak, Mateusz Kłębowski i Szymon Zastrużny uplasowali się poza pierwszą ósemką. W klasyfikacji drużynowej PTC wywalczyło 7. miejsce.

– Były to już ostatnie zawody młodzików w tym roku, a zarazem sprawdzian dla Jakuba Didocha, Patryka Walkowiaka, Sebastiana Szymczyka, Szymona Zastrużnego i Jakuba Błachowicza, ponieważ w przyszłym sezonie dołączą do starszych kolegów i razem z nimi w kadetach i juniorach będą tworzyć nową historię pabianickich zapasów – wyjaśnia trener Grzegorz Szyszka. – Pozostała czwórka zawodników tj. Dominik Florczak, Mikołaj Kopeć, Mateusz Kłębowski i Bartosz Nawrocki będą jeszcze przyszły sezon będą walczyć w młodzikach dodaje.

Gdy najlepsi wypoczywali po mistrzostwach Polski „drugi garnitur” młodzików walczył w Radomiu w IV Rzucie Ligi dzieci i młodzików. Tam na macie stanęło 103 zawodników z 5 klubów województwa łódzkiego i mazowieckiego. Miejsca medalowe wywalczyli: Bartosz Nawrocki w kat. 38 kg, Norbert Nowakowski w wadze 59 kg (obaj srebrne medale) i Dominik Florczak w wadze 42 kg (brąz).

Walczyły też dzieci podzielone na dwa przedziały wiekowe tj. 2004-2005 oraz 2006 i młodsi. W pierwszej kategorii wiekowej złote medal wywalczyli: Mikołaj Jezierski, Piotr Ludwiczak, Artur Pik, Patryk Wiracki (walczył do końca mimo złamanego palca), Dominik Uljanowicz i najcięższy Miłosz Domagał. Srebra wywalczyli: Kacper Sobczyk, Dominik Kaczmareki, Emil Lenard, a brązowe medale bliźniacy Tomasz i Paweł Pomorscy.

W najmłodszej kategorii dzieci triumfował Mateusz Jarzębski zwyciężając po zaciętej walce przy remisie 2;2 z kolegą klubowym Franiem Grossem. – Bardzo dobrze walczył też Kuba Janicki, wygrywając walki nawet przy stanie 0:7 dla przeciwnika na plecy, który zdobył złoty medal – relacjonuje Waldemar Sawosz. Do tego złoto dołożył też bojowy Kamil Buldecki. Srebrne medale zdobyli: Adam Cichała i Piotr Jarzębski, a brązy: Filip Stratyński, Borys Miszczak i Łukasz Jarzębski.

W obu kategorie wiekowych w klasyfikacji drużynowej PTC zajęło drugie pozycje zdobywając okazałe puchary.