Strona główna Aktualności Komunikacja Która ulica dostanie asfalt? Nie wiadomo

Która ulica dostanie asfalt? Nie wiadomo

18

Na posiedzenie Komisji Gospodarki Komunalnej przyszli mieszkańcy kilku miejskich ulic, którzy od lat walczą o asfaltową nawierzchnię.

Przedstawiciele Społecznego Komitetu Budowy Drogi Ulicy Siennej przekonywali radnych, że ich ulica wymaga natychmiastowego remontu.

– Ulicą Sienną kilka razy dziennie przejeżdża około 250 aut i można powiedzieć, że jest to najczęściej użytkowana droga gruntowa w mieście. Po dwóch dniach opadów nie nadaje się do komunikacji samochodowej ani pieszej. O asfalt walczymy już 10 lat – mówił Krzysztof Wendler, przedstawiciel komitetu.

We wrześniu 2014  do urzędu miejskiego wpłynął wniosek o realizację Siennej w trybie lokalnej inicjatywy – budowy odcinka ulicy o nawierzchni asfaltowej przy wsparciu społecznego komitetu budowy. Na inwestycję mieliby zrzucić się: gmina, mieszkańcy oraz inwestor. W kwietniu 2015 podpisano wstępne porozumienie w sprawie wspólnej realizacji. Na zlecenie miasta w grudniu ubiegłego roku została opracowana dokumentacja projektowa przebudowy odcinka ulicy Siennej o długości około 400 metrów.

 

 

Mieszkańcy ulicy Siennej najwyraźniej obawiają się, że budowa nie dojdzie do skutku, dlatego dodatkowo próbują zainteresować radnych swoim problemem. Jak wyjaśnił Krzysztof Rąkowski, przewodniczący komisji oraz później, Marcin Nocuń, wiceprezydent, urząd miejski nie dysponuje jeszcze żadnym planem inwestycji drogowych. Nie wiadomo nawet, jakie środki finansowe przekazane zostaną na ten cel.

– Na dzisiejszej komisji nie zapadną żadne decyzje – tłumaczył Rąkowski i zapowiedział zorganizowanie pod koniec marca komisji objazdowej po mieście. Radni jak w ubiegłym roku wsiądą w autobus i na własne oczy przekonają, się jaki jest stan miejskich dróg.

Wiceprezydent Nocuń zapewnił, że plan inwestycji zostanie stworzony na początku kwietnia, kiedy miasto wyjdzie z planu naprawczego.

– Jestem wielkim optymistą i mam nadzieje, że uwolnione środki w dużym stopniu będzie można przeznaczyć na budowę dróg – zaznaczył Nocuń.

W ubiegłym roku, pomimo spłacania zadłużenia po SP ZOZ, na inwestycje drogowe wydano ponad 2 mln 300 tys. złotych.

– W Pabianicach mamy jeszcze 50 kilometrów nieutwardzonych dróg. Kilometr asfaltu kosztuje około 2 mln złotych, więc w dotychczasowym tempie skończylibyśmy inwestycje dopiero za 20 lat. Moim marzeniem jest 8 mln złotych na drogi – mówił Stanisław Wołosz, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni Miejskiej.

Na posiedzeniu komisji byli również mieszkańcy innych ulicy m.in. Próżnej, Ułańskiej i 15 płk. Piechoty Wilków. – My walczymy o drogę od 40 lat – mówiła mieszkanka ul. Próżnej.

Radna Monika Cieśla zaproponowała, żeby zbadać pył unoszący się z nieutwardzonych dróg, bo może on szkodzić zdrowiu.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
18 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

W przypadku ulicy Siennej to gdyby nie to, że zbudowano tam bloki to do dzisiaj nikt nie starałby się o jej remont. Z drugiej strony to nikt tym ludziom nie kazał kupować mieszkań które znajdują się przy ulicy Siennej. Mogli oni przecież kupić mieszkania znajdujące się w zasobach PSM.

idąc twoim tokiem rozumowania to mieszkańcy Próżnej też nie musieli budować domów przy tej ulicy a mogli zamieszkać w blokach PSM

Według mnie to ulice powinny być robione według czasu oczekiwania na ten asfalt a nie tak jak ul.SIENNA „jeszcze się dobrze nie urządzili a oni już chcą asfalt” Ciekawe co im deweloper naopowiadal jak kupowali mieszkania

Dychto utrudniał stworzenie wjazdu od ulicy Waltera Jankiego, dlatego ulica Sienna stala się ulicą która można dojechać do posesji. Ciekawe dlaczego z wjazdem do nowego Lidla nie było problemów. Moim zdaniem, jeśli nie pozwolono na drodze powiatowej wykonać wjazdu do posesji, to psim obowiązkiem miasta jest zrobienie tam porządnej drogi.

Podejrzewam, że standard mieszkań przy Siennej jest wyższy niż tych z PSM.

A rada Cieśla oczywiście pomysł od czapy. Tutaj rozmawiają o utwardzeniu dróg a ta wyjeżdża z badaniem pyłu

Dobrze a co z Ulica Miodawą tu też jeździ mnóstwo aut dziura na dziurze co z tego że wyrównaja na chwilę wystarczy że deszcz popada i znów to samo. Przecież do dziadka to jest dosłownie kawałek raptem może do chechla pierwszego. Czemu tak bardzo trzeba się o wszystko prosić przyjdzie wiosna nawet z wózkiem się nie przejdzie. To jest naprawdę kawałek przy wjeździe jest wysłane jeszcze to parę metrów prosimyyyyy!!!!!!!

O ulicę Miodową walczę od początku kadencji, a na dzisiejszej komisji, na moje zaproszenie, byli obecni jej mieszkańcy i przedstawili problem. Nie ustanę w wysiłkach, by ulica Miodowa została utwardzona w tej kadencji – to mój priorytet. Wiem, jaki jest stan tej ulicy – co jakiś czas ją odwiedzam, byłem tam również dzisiaj i widziałem, że ulica została wyrównana. Wcześniej interweniowałem w tej sprawie. Zdaję sobie sprawę, że równanie to jest tylko tymczasowe, doraźne i niepełne rozwiązanie problemu, ale jednak poprawia komfort przejazdu. W razie jakichkolwiek problemów czy pytań jestem do Państwa dyspozycji. Pozdrawiam 🙂

Panie Hodak, co to jest!!! To już nasza Ułańska i Hermanowska nie są priorytetami. Panięta pan co obiecał?!?!? To pan był na naszym spotkaniu, czy pana sobowtór?

Priorytetów może być wiele, dla mnie priorytetowe są ulice w moim okręgu wyborczym, bo jego mieszkańcy mi zaufali i złożyłem im w kampanii zobowiązania. Robię wszystko, żeby je wypełnić. Ulica Ułańska to również, tak jak ul. Miodowa, mój okręg wyborczy. Ulica Hermanowska akurat nie, ale mimo to jej los nie jest mi obojętny i deklaruję, że będę pamiętał o tej ulicy w kontekście poprawy nawierzchni.

hahaha… a komisja objazdowa będzie sprawdzać stan miejskich dróg … przed czy po wyrówniarce ??…proponuję wybrać tydzień suszy bo można ugrzęznąć … pozdrawiam

Oczywiście że na ul. Siennej powinni położyć asfalt, ale za swoje pieniądze okoliczni mieszkańcy, koszt niewielki jeżeli wszyscy się zrzucą, najwięcej niech daje Rąkowski za inicjatywe i ma z czego, na remont ul. Próżnej pare tac powinien dać też kościół, to ulica przyległa do parafii, ul. Ułańska to kompletna paranoja, raptem 4-5 bogatych domów od których bije bizancjum, po drugiej stronie ZWIK, a na końcu pole, gdyby tam wylali asfalt to od razu powinien się tym zająć prokurator, to samo ul. Rycerska. Na początku 15 PPW mieszka wicepremier i jakoś przyległe ulice do tej pory nie doczekały sie asfaltu, a… Czytaj więcej »

Ja jestem ciekaw czy kierowca tej skody na zdjęciu był trzeźwy bo na pewno nie przez te kałuże wjechał do rowu

Na ul.Willowej każdy właściciel musiał dopłacić 1500 zl za utwardzenie tej ulicy,resztę dopłacało miasto

no chwileczkę! mieszkańcy siennej odgrodzili się od pozostałego plebsu naokoło stalowym płotem. Mają własne trawniki, place dla dzieci, garaże, podjazdy, nadzór nad wchodzącymi, cuda niewidy. To niech teraz nie proszą plebs aby im drogę zrobił! przed wybudowaniem tych bloków była ładna utwardzona szutrówka, zielone połacie trawnika! teraz jest syf zrobiony głównie przez ich nowobogadzkie auta! trudno sobie te kilkanaście metrów zinwestować? :p

Proszę Pana, z żadnych deklaracji się nie wycofuję. Przy czym zaznaczam, że prezydent zmienił ustalenia dotyczące ulic (powstał trzyletni plan), które zostały poczynione w ubiegłym roku. Robię wszystko, żeby zrealizować swój program, na który się umówiłem z mieszkańcami i żeby dotrzymać słowa. Rozumiem emocje, ale myślę, że nie ma potrzeby się denerwować. Chcę też dodać, że radny może mieć priorytety w walce o ulice, ale decyduje prezydent. Uważam, że porządna nawierzchnia należy się mieszkańcom, w szczególności ulic gruntowych, które są w krytycznym stanie i to nie jest żadna łaska. Nie ustanę w wysiłkach, by sytuacja się poprawiała. Pozdrawiam 🙂

A ja sie pytam co z centrum miasta ? np. ulica świętokrzyska cały czas nie ma asfaltu i straszy…

ul.Świętokrzyska na odcinku między Moniuszki a Orla: kocie łby, kałuże przypominające jeziora, chodnik „spadowy”, połamany, tzw. 3D, zieleni brak, ogromne dziury. Budowa nowej kamienicy dodatkowo pogorszyła jeszcze bardziej stan. Centrum miasta, XXI wiek. TOTALNA PORAŻKA !!!

Proszę o zremnotowanie kilometra drogi ulicy podmiejskiej.Władze miauta bronią się tylko tym ze nie ma tam kanalizacji a nikt jej tak naprawdę nie potrzebuje .Szambo jet tańsze. Wyremontowane tej drogi dalo by naprawdę dużąp ulgę ok 40 mieszkaną tej ulicy