Strona główna Styl życia Ludzie Krzyże zasługi dla podharcmistrzów

Krzyże zasługi dla podharcmistrzów

2
26 lutego lutego nasi harcerze obchodzili Dni Myśli Braterskiej. To święto ustanowione w 1926 roku początkowo w Stanach Zjednoczonych, a potem obchodzone na całym świecie. W Pabianicach z tej okazji odbyły się rajdy po mieście, czy sprawdziany umiejętności druhów. Nie zabrakło podsumowań i wręczania medali.
Już od samego rana, patrole składające się z harcerzy i harcerzy starszych wyruszyły szlakiem historii naszego miasta. Uczestnicy zwiedzali najróżniejsze zakątki Pabianic poznając jego tajemnice. Tradycyjne odbyło się sprawdzenie technik harcerskich jak np. wiązanie węzłów, czy szyfrowanie alfabetem Morse’a.

Dodatkowo, podczas obchodów, podharcmistrz Krzysztof Baj oraz podharcmistrz Tomasz Frankiewicz (43 lata w harcerstwie) zostali odznaczeni krzyżem „Za Zasługi dla ZHP”.

Odznaczenie nadane przez Przewodniczącego ZHP wręczyła w Jego imieniu Komendantka Chorągwi Łódzkiej druhna hm. Natalia Patorska-Grzelewska.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Baju to mega dobry człowiek! Spotkałem go w niedzielę, gdy pomagaliśmy w Łodzi przy darach dla Ukrainy. Baju zawsze pomaga tam gdzie potrzeba dobrych ludzi. Wzór do naśladowania przez wielu harcerzy.

Gratulacje!