Nowy mural powstaje na północnej ścianie kamienicy stojącej przy skrzyżowaniu ul. Warszawskiej i Bóźnicznej.

Choć prace nie zostały jeszcze skończone, już widać ogromne malowidło wykonane przez Adama Wirskiego znanego jako Kruk. Mural to z jednej strony wizytówka budowanego centrum handlowego, z drugiej nawiązanie do pabianickiej historii włókienniczej. Widzimy dwie kobiety – tę z przeszłości, która pracowała w dawnych zakładach fabryki Krusche&Ender i tę z przyszłości, która będzie robiła zakupy w nowym centrum handlowo rozrywkowym.

Mural powstaje na kamienicy należącej do miasta. Ma być gotowy w niedzielę.

Inne prace Kruka:

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
16 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Widzimy dwie kobiety – tę z przyszłości, która pracowała w dawnych zakładach fabryki Krusche&Ender i tę z przyszłości, która będzie robiła zakupy w nowym centrum handlowo rozrywkowym.- ach te kobiety jak to potrafią zakręcić w głowie.😉

Szkoda, że ten „malunek” przy ulicy Moniuszki nie jest już tak fajnie oświetlony w nocy.

A kto znowu finansuje to malowanie? Miasto?

Nie, prywatny inwestor

No i to jest sztuka! Nie ma na środku wielkiego żałosnego nieczytelnego, nie pasującego do niczego przejawu przerostu ego w postaci jakiegoś „KRRRUK” pomiędzy kobietami tak jak to miało miejsce przy tym śmiesznym mini-muralu niby patriotycznym reklamowanym tutaj wcześniej. Dzieło sztuki, mały podpis na dole i gitara! Kruk na prezydenta!

Murale muralami, a miasto jak było zaśmiecone tak jest dalej. 4 razy dziennie chodzę Zamkową i za każdym razem widzę zaśmiecone okolice przystanku przy Netto, a ekip sprzątających brak. Przynajmniej 3 razy w tygodniu powinny wyruszać w miasto przynajmniej cztery 2-osobowe ekipy sprzątające, które ograną cały ten syf, ptasie odchody, butelki, pety i inne atrakcje. Bo na razie to wygląda jakbyśmy gówno przystrajali twarogiem z miodem.

Potwierdzam !
Centrum, to syf o peryferiach nie wspominając !
Był u mnie kolo. Skończył się kontrakt w Holandii. Wracał do Pabianic z płaczem, do tego flejtuchostwa i chamstwa. Tam, wg niego nie uświadczysz żadnego papierka na ulicy, butelki oddają i mają zwrot i nie widział tam nigdy menela a o służbie zdrowia i urzędach ( kulturalnych urzędnikach ), możemy tylko pomarzyć !

Następnym razem niech ten kolo wraca z Birmy bądź Indii. Wtedy będzie wracał z radością i usmiechem na twarzy

Byłeś ? No, to wiesz !
I nie ten kolo, nie z twoich krajów. Znam gorsze, nie bywam, ale pragnę mieć Pabianice czyste i porządne a ktoś za to odpowiada ! Podoba ci się bajzel w centrum i menele przed SDH zaczepiający przechodniów o kieliszek chleba ? O innych mankamentach tego miasta, nawet nie warto wspominać, ale zawsze jest szansa, że będzie lepiej ( albo gorzej ).

Jacy ?
I nie ” chyba ” !

Syf w centrum to już taka wizytówka miasta… no i oczywiście SDH, z którego się śmieją przyjezdni. Że brzydki, że stary, że niefunkcjonalny. I mają rację. Społem powinno coś z tym zrobić razem z miastem (cokolwiek, może obłożyć jakąś deską elewacyjną czy cuś). Druga rzecz to syf „pod” sdh – unikam tego miejsca jak ognia, głównie przez zapach przesiadujących tam śmierdziuszków. (20 lat temu tez tam siedzieli!). Trzecia rzecz – odnośnie syfu – ławeczki pod urzedem miasta 🙂 domyślam się, że urzędnicy na nich nie zasiadają od czasu do czasu. Pety, gołębie sraki i szczyny żulowe. Baja. Ale cóż z… Czytaj więcej »

Zulow moze straz miejska wraz z policja przepedzic a golebie mozna przegonic chociazby wynajmujac uslugi sokolnicze. Tylko policja nie ma ochoty zuli zabierac bo przeciez nie zaplaca mandatu bo nie maja za co a jeszcze nabrudza im w radiowozie czy na dolku….

@Gosia

Dzięki za wsparcie w temacie miasta, choć odstajemy od tematu Portalu, ale i Pan Przemek też miał wątpliwości…
Brawo dla Kruka, nareszcie kolorowo się robi na Starówie !

Ciekawe gdzie będą stału pojemniki na śmieci. Było to ich miejsce. Zapewne nie przed oknami lokatorów?