Strona główna Sport Koszykówka Krok bliżej brązu

Krok bliżej brązu

0

W pierwszym meczu o 3. miejsce w 3 lidze koszykówki mężczyzn PKK’99 pewnie pokonał u siebie ŁKS Łódź.

PKK’99 Pabianice – ŁKS Szkoła Gortata 95:65 (24:13, 25:22, 28:16, 18:14)

Od początku w kosz wstrzelił się niezawodny Kuba Orłowski. Dopiero przy prowadzeniu 6:0 pierwsze punkty zdobyli goście, ale wtedy pałeczkę zdobywania punktów w PKK przejął Bartłomiej Frątczak i zrobiło się 12:5. Pod koniec kwarty pabianiczanie prowadzili już nawet 21:7, ale ostatecznie kwartę wygrali „tylko” 24:13.

Po minucie drugiej kwarty było 28:13 i nasi koszykarze nieco poluzowali tempo w efekcie zrobiło się 28:20, a w 14. min ŁKS doszedł nas na 3 oczka (30:27). Wtedy jednak Orłowski z Frątczakiem znowu wrzucili wyższy bieg i w 18. min było 46:29, do przerwy zaś 49:35.

Po przerwie wielkich emocji już nie było. Trzecią kwartę podopieczni Wiesława Wincka wygrali wysoko 28:16 i przed ostatnią (również wygraną) prowadzili już 77:51. Ostatecznie PKK wygrało wszystkie odsłony, a cały mecz bezdyskusyjnie przewagą 30 punktów 95:65.

PKK: Orłowski 31, Frątczak 19, Szczerkowski i Grabowski po 12, Szymański 8, Stępnik, Jędrzejewski po 5, Ratajczyk 3, Chlastawa, Szmidt, Placek.

ŁKS: Sienkiewicz 17, Glabuś 13, Krawiec i Fabiszewski po 11, Witczak 7, Fiuczek 6, Białecki, Skowron, Sabat, Sierakowski.

Rewanż w toczonej do 2 wygranych rywalizacji w środę 9 marca w Łodzi.