Strona główna Sport Koszykówka Koszykarki z porażką w pierwszym meczu

Koszykarki z porażką w pierwszym meczu

0

Grot Mobilis Pabianice rozpoczął w weekend zmagania w pierwszej lidze kobiet. Nasze zawodniczki uległy jednak na własnym parkiecie zespołowi Lidera Pruszków.

Grot Mobilis Pabianice – Lider Pruszków  52:54 (18:13, 5:8, 8:18, 21:15)

Spotkanie od samego startu przebiegało po myśli pabianiczanek. Szybko zbudowały one dużą przewagę, która sięgała nawet dwunastu punktów przy stanie 18:6. W ostatniej części pierwszej kwarty do głosu doszły jednak rywalki i partia zakończyła się wynikiem 18:13. W dalszej części meczu zawodniczki z Pruszkowa zabrały się do odrabiania strat i wyszły nawet na prowadzenie. Twarda gra trwała do samego końca pierwszej połowy, ale nieznaczną zaliczkę miały nadal koszykarki z Pabianic. Niestety, później nasza gra stanęła i goście zaczęli uciekać nam z wynikiem. Ostatecznie trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 31:39 i nasza sytuacja nie wyglądała najlepiej. W czwartej partii pabianiczanki zabrały się jednak odrabiania strat i w samej końcówce meczu doprowadziły do remisu 52:52. Niestety, na 7 sekund przed końcem do kosza trafiły zawodniczki Pruszkowa i ostatecznie przegraliśmy to starcie wynikiem 52:54.

W naszej drużynie najwięcej punktów zdobyła Klaudia Gertchen (11). Za nią uplasowały się Kinga Dzierbicka (10), oraz Magdalena Grzelak (9). Po stronie rywalek wyróżnić należy Marzenę Marciniak (20) i Alicję Minczewską (16), które ciągnęły grę swojego klubu.

W nadchodzącą niedzielę drużyna Grot Mobilis Pabianice uda się na wyjazdowe starcie z SMS-em Łomianki. Mecz ten rozpocznie się o godzinie 13:00.