Strona główna Sport Koszykówka Koszykarki z Ksawerowa na zwycięskiej fali

Koszykarki z Ksawerowa na zwycięskiej fali

0

W miniony weekend najstarsze zespoły z Basket 4EVER Ksawerów sparowały się z zawodniczkami Wisły Canpack Kraków. Natomiast żaczki wybrały się na turniej programu PZKosz „Szkolnych Młodzieżowych Ośrodków Koszykówki” do Konina.

U15 i U17

Krakowianki na zaproszenie zespołu z Ksawerowa przyjechały do Ujazdu, gdzie rozegrane zostały cztery spotkania. Początkowo mecze miały odbyć się w Dłutowie, ale z przyczyn technicznych trzeba było znaleźć nową halę, aby spotkania doszły do skutku.

Wydarzenie rozpoczął mecz kadetek Basket 4EVER Ksawerów z juniorkami Wisły.

U15 Basket 4EVER Ksawerów – U17 Wisła Canpack Kraków 65:39 (14:7, 23:6, 17:10, 11:16)

W kolejnym spotkaniu juniorki z Ksawerowa grały z kadetkami krakowskiego klubu.

– To nie była najlepsza koszykówka naszych zawodniczek, aczkolwiek po wzorowo zagranej czwartej kwarcie, mecz zakończył się naszym zwycięstwem – podsumowuje zespół trenerski z Ksawerowa

U17 Basket 4Ever Ksawerów – U15 Wisła Canpack Kraków 61:45 (8:15, 13:14, 15:13, 25:3)

W spotkaniu kadetek szale zwycięstwa przechylały się to na jedną, to na drugą stronę. Niemniej, ostatecznie to ksawerowianki pokonały zawodniczki z Krakowa.

Wisienką na torcie zmagań był mecz juniorek, który po dogrywce, na kilkanaście sekund przed końcowym gwizdkiem sędziego zakończył się zwycięstwem dziewczyn z Ksawerowa.

U17 Basket 4Ever Ksawerów – U17 Wisła Canpack Kraków 68:65 (17:21, 12:10, 20:18, 12:12 dogrywka 7:4)

Żaczki

Drużyna żaczek Basket 4EVER Ksawerów podczas turnieju w Koninie nie miała sobie równych i pewnie wygrała turniej o puchar prezesa MKS MOS Konin pozostawiając w tyle gospodynie, zawodniczki ŁKS KK Łódź oraz UKS Dziewiątka Ostrów Wielkopolski.

MKS MOS Konin – Basket 4Ever Ksawerów 30:56 (11:12, 3:12, 10:26, 6:6)

Basket 4Ever Ksawerów – ŁKS KK Łódź 47:28 (6:13, 22:3, 14:2, 5:10)

Końcowa klasyfikacja turnieju:

1. Basket 4Ever Ksawerów
  2. ŁKS KK Łódź
  3. MKS MOS Konin
  4. UKS Dziewiątka Ostrów Wielkopolski

Kolejnymi zawodami dla zawodniczek Basket 4EVER Ksawerów, a także PTK Pabianice będę nieoficjalne Mistrzostwa polski U14, które w ten weekend odbędą się w Żyrardowie.

Natomiast sezon 2020/2021 dla kategorii U13, U15 oraz U17 rusza już 10 października.