Strona główna Aktualności Koronawirus w liczbach: 90 mandatów i 10 wniosków do sądu

Koronawirus w liczbach: 90 mandatów i 10 wniosków do sądu

14
fot. KPP
Niestosowanie się do zakazów i nakazów związanych z pandemią koronawirusa może mieć swoje konsekwencje. Przekonało się już o tym stu mieszkańców naszego powiatu.

Odkąd zaczęły obowiązywać obostrzenia, tym, którzy je lekceważą policja wystawia mandaty. Do wczoraj (22 kwietnia) nałożono ich 90.

– Niektórzy odmawiają przyjęcia mandatu i w takich sytuacjach kierujemy do sądu wnioski o ukaranie. Do tej pory mieliśmy 10 takich przypadków. Ponadto było 17 pouczeń – poinformowała asp. Ilona Sidorko, rzecznik prasowy KPP w Pabianicach.

Funkcjonariusze karzą w oparciu o art. 54 kodeksu wykroczeń, który mówi, że „Kto wykracza przeciwko wydanym z upoważnienia ustawy przepisom porządkowym o zachowaniu się w miejscach publicznych podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany”. W praktyce może to być brak maseczki lub, jak do niedawna, nieuzasadnione przemieszczanie się. Jednak nie za takie przewinienia posypało się najwięcej mandatów.

– Najczęściej powtarzającym się wykroczeniem jest grupowanie się. Aczkolwiek generalnie pabianiczanie i mieszkańcy ościennych gmin przestrzegają obostrzeń. Liczba ukaranych nie jest duża – dodaje rzecznik.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Ciekaw jestem wyroków sądu… a co jeśli litościwie nam panujący karzą nam z mocy ustawy chodzić w spódnicach?

Problem w tym, że to nie ustawa, a rozporządzenie ministra, więc podstawa do mandatów żadna

„Każą” od „kazać”, a nie od „karać”. Sądy są w większości obsadzonego PiSiorskimi mendami więc raczej wiadomo z góry jaki będzie wyrok.

Sądy są kim obsadzone? buhahahaha Sądy to są obsadzone pierdzistołami, którzy za polske ludową życie by oddali. Do dzisiaj w wejściu ich domów wiszą sierp i młot. A mendy … sprawdź łono pudernico.

Może dowiedz się najpierw ile normalny, uczciwie wybrany sędzia ma spraw na wokandzie i ile pracy musi włożyć oraz ile wiedzy posiadać, żeby takie sprawy rozwiązać, bo jeszcze wyjdzie na to, że sam jesteś pierdzistołkiem.

Człowiek człowiekowi wilkiem. To jest prawdziwa pandemia.

Możecie se w tylną część ciała wkładać wasze bzdury. Powinni brać dane osobowe od tych jajogłowych, podawać ich do sądu z powództwa cywilnego i żądać gigantycznych odszkodowań za łamanie prawa i zapisów Konstytucji RP!!!! Nie ulegajcie ludzie temu, bo im o to chodzi abyście się bali!

Andy nie zapomniałeś przypadkiem o 5G, Billu Gatsie, New World Order, adrenochromie ? I co tam jeszcze pominalem?

Zamiast wyśmiewać i bagatelizować informacje , stosując techniki z tvpis
Zajmij się lepiej cenzura w Internecie, przyjrzyj się temu i
Wtedy pogadamy

-W Polsce mamy demokrację
-Wybory będą prawe i sprawiedliwe
– Starlink Elona Muska nie działa
-Oglądanie ruchomych
obrazów i głosu ludzi
na małym osobistym urządzeniu elektronicznym za pomocą fal radiowych nie jest możliwe
-Sprawa dla reportera, Uwaga ,
pokazują wymyślone historie
-Zeznania w procesach norymberskich zostały zmyslone i to Polska była agresorem i właścicielem obozów
-A dowodem ze przyczyną niedawnej katastrofy samolotowej był zamach, jest wybuch materiałów wybuchowych
który zniszczył wszystkie dowody związane z zamachem

Nawet ze zwykłego niezałożenia maski na twarz da się zrobić niezgodność z konstytucją hahahaha a w ogóle to ten wirus jest zgodny z konstytucją? Wirus naruszył prawo hahaha WIELKĄ BIBLIĘ opozycji hahaha

Karać to powinno się tych policjantów za nieznajomość przepisów i bezpodstawne nękanie ludzi żyjących podobno w wolnym kraju!!!Ciekawe kiedy zaczną do nas strzelać!

jaką wiedzą z zakresu przepisów prawa wykazuje się ten na siłę wzięty do wojska chłopiec? W oparciu o co muszę go słuchać?

Polowanie na Polaków trwa w najlepsze.