Strona główna Aktualności Z miasta Koniec z opłatami w oddziale dziecięcym

Koniec z opłatami w oddziale dziecięcym

7

Rodzice pacjentów oddziału pediatrycznego w Pabianickim Centrum Medycznym nie będą już musieli płacić za możliwość zostania tam ze swoją pociechą na noc. Zlikwidowanie opłat pozwoli przeciętnie zaoszczędzić rodzicowi kilkadziesiąt złotych.

Pozytywną informację przekazali dzisiaj w szpitalu radni Koalicyjnego Klubu Radnych Pabianice, którzy zabiegali o wprowadzenie tej zmiany. Byli też obecni prezydent Grzegorz Mackiewicz oraz ordynator Dorota Kardas – Sobantka.

– Do zarządu PCM zostało przekazane pismo, że od 1 maja opłaty dla rodziców, którzy towarzyszą dzieciom leczonym w oddziale pediatrycznym zostają zniesione – mówił prezydent.

Miesięcznie jest tam hospitalizowanych od 100 do 150 dzieci. Ich rodzice (i opiekunowie) mogą przebywać z nimi nawet całą dobę. Pod warunkiem, że za to zapłacą. Jedna noc na leżance kosztuje 10 zł. Ale trzeba sobie przynieść koc, śpiwór, poduszkę itp. Można też spać w szpitalnym łóżku i o takie rzeczy się nie martwić. Tylko że wtedy cena za dobę wzrasta do 20 zł.

– Mimo to rodzice przebywają z dziećmi – z niemal każdym niemowlęciem i z większością dzieci starszych. Jedynie z nastolatkami powyżej 15 roku życia sporadycznie. Ale i takie sytuacje się zdarzają – mówi ordynator Dorota Kardas – Sobantka. – Cieszymy się, że nie będzie tych opłat, bo rodziły one negatywne emocje. Jeśli rodzic przebywał z dzieckiem 10 dni, nawet na leżance oznaczało to wydatek 100 zł. Aczkolwiek przez kilkanaście ostatnich lat nie było sytuacji, aby z powodu opłaty rodzice rezygnowali z bycia przy dziecku.

Co więcej, poprawi się również komfort spania. To dlatego, że kupione kilkanaście lat temu leżanki zostaną zastąpione nowymi. Wszystkich będzie dwadzieścia (oprócz tego trzy trafią do oddziału neonatologicznego). Przekaże je Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która od lat wspiera szpital w Pabianicach.

– Do tej pory otrzymaliśmy od niej darowizny na kwotę 648,5 tys. zł. Nie licząc tego, co dostaniemy z tegorocznej edycji, czyli właśnie leżanek na pediatrię i sprzętu dla oddziału neonatologicznego – wyjaśnia Adam Marczak, kierownik działu administracji i marketingu w PCM.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Kiedyś pod wątkiem otrzymania przez PCM leżanek pisałem właśnie o tych opłatach. Przyznaję że się że byłem w błędzie. Bardzo fajnie. Dziękuję Panie J. Owsiak!!

Szczyt żenady. Najpierw sami POradni te opłaty wprowadzili … A teraz łaskawie je znoszą 🙂
Cuda panie, cuda … rok wyborczy widać działa 🙂

A co to za neologizm „POradni”? Jakiś lokalny miodek się tu ujawnił.

Trzeba umieć przyznać się do błędu 🙂

idą wybory i Mackiewicz ze strachu nagle jest dobry dla ludzi. nagle wszystko się da, ale ludzie nie sa ślepi i pogonią jesienią Grzecha i zbieraninie radnych, którzy go wspierają (PO, zdrajcy, SLD, BSR – łączy ich tylko kasa).

Dlaczego tak źle życzysz naszemu miastu. Nareszcie mamy Prezydenta, który dał impuls do rozwoju Pabianic.

Dlatego tak żle życzy, że jest z piesiorskiej rodziny.Dla pierwszego sortu wszystko co nie jest ich pomysłem (najczęściej idiotycznym)jest z natury ZŁE. Członek tego zgromadzenia im bardziej kretyńską głosi teorię tym ma wyższe uznanie u kaczora i świty. Nie chce mi się cytować poszczególnych występów tych VIPÓW z jednego powodu – jest długi majowy weekend – po co się denerwować. Gdzie uciekną te szczury ,gdy zawieje wiatr z innej strony?. Cóż będziemy deratyzować…………………..