Podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej mają swoją siedzibę z prawdziwego zdarzenia. Na takie miejsce czekali 21 lat. 

Dziś było uroczyste otwarcie nowej siedziby, stworzonej w dawnych pralniach pabianickiego szpitala. Remont kosztował około 1 mln 850 tysięcy złotych. Płaciło miasto.

– To piąta lokalizacja, ale mam nadzieję, że ostatnia – podsumował prezydent Grzegorz Mackiewicz przed przecięciem wstęgi.

Każda pracownia jest w pełni przystosowana do realizacji rehabilitacji zawodowej. A takich pracowni jest aż 7: stolarska i majsterkowania, makramy, plastyczna, krawiecka, artystyczna, komputerowa i gospodarstwa domowego w tym kuchnia doposażona z
projektów unijnych realizowanych przez WTZ. Ponadto w budynku znajduje się przestronny pokój relaksacji wyposażony w światłoterapię, aromateriapię, fotel do masażu, lampę antydepresyjną oraz sakwy do relaksacji. To wyposażenie zostało sfinansowane z projektu realizowanego przez WTZ z Bankiem BGK. Jest też duża sala rehabilitacji wyposażona w UGUL (Uniwersalny Gabinet Usprawniania Leczniczego), bieżnie, rowerki, materace i drabinki.

– Jest również sala muzykoterapeutyczna oraz duża sala (stołówka) w której będą odbywać się spotkania świąteczne, koncerty i warsztaty integracyjne m. in. z
uczniami szkół.  Na zewnątrz są dwa podjazdy dla wózków inwalidzkich oraz duży taras,
który będzie służył do działań terapeutyczno – integracyjnych – wylicza Agnieszka Jaksa, kierownik WTZ. – Aktualna lokalizacja po przeprowadzonym kapitalnym remoncie spełnia wszelkie wymagania placówki nowoczesnej, bezpiecznej i przyjaznej osobom niepełnosprawnym. Podopieczni mogą tutaj realizować swoje pasje, rozwijać intelektualnie i społecznie.

Część wyposażenia udało się pozyskać dzięki sponsorom. Około 25 tysięcy złotych przekazała firma Aflofarm.

– Dziękujemy również Panu Andrzejowi Styczyńskiemu, prezesowi Pafany oraz Panu
Tomaszowi Pierzchale, radnemu powiatowemu za wsparcie w wyposażeniu naszego warsztatu. Dzięki nim wiemy, że nie ma rzeczy niemożliwych – dodaje Jaksa.

WTZ to placówka wykonująca rehabilitację społeczną i zawodową niepełnosprawnych podopiecznych. Terapia realizowana jest poprzez terapię zajęciową. W Pabianicach z takich zajęć korzysta 35 osób.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Brawo Władze miasta i Sponsorzy! Wreszcie niepełnosprawni uczestnicy WTZ doczekali się miejsca , na które czekali przez wiele lat. Zdjęcia pokazują, że obecne locum jest naprawdę na poziomie.

Po raz kolejny otrzymaliśmy wsparcie od miasta i Radnego pana Tomasza Pierzchały co świadczy o jego wielkim zrozumieniu i ogromnej empatii w pomocy osób najbardziej potrzebującym .Wielkie uznanie i wdzięczność za okazanie serca Panu Radnemu Tomaszowi Pierzchale gdyż swą nieustającą pomocą wykracza dalece po za swój zakres obowiązków .Dziękujemy