Strona główna Aktualności Z miasta Koncert WOŚP odwołany. Ostatecznie

Koncert WOŚP odwołany. Ostatecznie

26

Niestety, z powodu porywistego wiatru koncert Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Starym Rynku został odwołany.

Informacje przekazał nam szef sztabu Dariusz Kamieniak. – Sceną miota jak żaglem i organizacja imprezy była by zbyt wielkim ryzykiem – informuje Kamieniak. – Będziemy starali się przenieść koncert pod dach.

O dalszych ruchach sztabu będziemy informować na portalu.

Od 2 dni bardzo mocno wieje. W sobotę wieczorem wiatr łamał drzewa w całym powiecie. Nie było prądu m.in. w Lutomiersku (WIĘCEJ).

Aktualizacja godz 13.00: To już pewne impreza, która miała odbyć się na Starym Rynku jest odwołana. O godz. 18.00 natomiast wolontariusze spotkają się w Miejskim Ośrodku Kultury na ciepłej herbacie i złożą puszki. Szef pabianickiego sztabu zapewnia, że wszyscy artyści zagrają na koncercie w Pabianicach w innym terminie.

Aktualizacja godz13.50: Licytacje odbędą się w Hali Powiatowej (SZCZEGÓŁY).

REKLAMA
Poprzedni artykuł64 tańczyło poloneza
Następny artykułPiłka z autografami mistrzów świata najdroższa
26 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

czemu nie mozna przenieś do Hali Miejskiej ????

a ile osób zmieści się na takiej hali? 300? reszta co?

nawet natura daje znaki ze ta cala orkiestra to jeden wieli przekret

pozostaje Manufaktura…

Skoro występy później to kasa też później.Taka sytuacja…

licytacje odbędą się w przy okazji meczu koszykarek a wolontariusze cały czas stoją z puszkami

co ty kołku płacisz do puchy za koncerty?

I co dyrektor MOSIru nie moze udostepnic hali przy basenie?? Kasy (mmoderacja)zada?
Za udostepnienie hali…

Jak zawsze Pabianice to Pabianice. Odwołać taką imprezę z powodu sceny. Koncert może nie byłby super. Ale gdy ludzie wiedzą że coś się dzieje na Starym Rynku przychodzą i wrzucają pieniądze. Sam osobiście planowałem przed pracą podjechać i dorzucic coś od siebie. A teraz … chyba pod super market jakiś podjadę… SUPER!

Organizacja imprezy masowej (a taką jest Koncert Finałowy), to kilka miesięcy przygotowań. Aby uzyskać pozwolenie na jej organizację trzeba złożyć dokumenty na min 30 dni przed terminem. Zgodę dostaje się na konkretną lokalizację. Ciężko jest przewidzieć jaka będzie pogoda za ponad miesiąc. Przeniesienie imprezy gdziekolwiek w dniu dzisiejszym wiązałoby się z ograniczeniem liczby uczestników – do 300 osób. A to nie chyba o to chodzi żeby bawiła się tylko garstka osób. Według mnie lepszą decyzją było przełożenie koncertu na inny termin, tym bardziej że wszystkie zespoły podeszły do tematu ze zrozumieniem i zadeklarowały chęć zagrania na tym koncercie – łącznie… Czytaj więcej »

To jest szczyt nieudolności i braku profesjonalizmu organizatorów! Prognozy były znane – i co? Załatwia się scenę na kółkach?! By koleś mógł zarobić? Przy normalnych słupach obciążonych balastem, dachu na wysokości do 5m i wiatrowych siatkach można to zagrać. Ale nie na scenie z Wozu Drzymały!
Po wielokroć powtarzam, że na każdym stanowisku potrzebni są fachowcy, a nie ludzie z rozdania. Promocja przez harcerstwo poraża tak samo jak rządy nauczycieli, czy lekarzy. Już na samym początku nowy prezydent strzela sobie w stopę otaczając się wymienionymi. Efekty znamy – Sylwester klapa, WOŚP klapa – a to ledwie miesiąc urzędowania…

Człowieku..zastanowiłeś się chociaż przez chwilę nad tym co piszesz? Co ma prezydent i jego urzędowanie do WOŚPu? Prezydent jest od bycia prezydentem, a organizacją tej imprezy zajmuje się ktoś inny, kto niestety nie ma wpływu na pogodę i pewne inne czynniki. Jestem ciekawa czy tak wszyscy komentujący 'nieudolność’ byliby w stanie wymyślić lepsze rozwiązanie problemu. Organizacja imprezy masowej to nie jest takie 'hop siup’ za które człowiek bierze się dzień przed, to masa pozwoleń, papierkowej roboty, odpowiedzialność, itp, ale na to mało kto zwraca uwagę. Nie oszukujmy się również, że jeżeli ktoś chce wspomóc Orkiestrę to nie liczy się dla… Czytaj więcej »

Człowieku – skończ gimnazjum, albo odepnij lilijkę, to pogadamy – bo w przeciwieństwie do Ciebie doskonale wiem, o czym piszę, a takie 'hop siup’ ogarniam w dwa dni! …bo czasem nie wie się, kto po drugiej stronie hejtu, co?…

owszem, nie wie się i nawet nie chce się wiedzieć 🙂

Echh… Najłatwiej jest się czepiać i ubliżać… A nie prościej było zgłosić się do organizacji WOŚP? A co do wiedzy odnośnie harcerstwa… no cóż, widzę, że leży i kwiczy. Harcerz może odpiąć co najwyżej Krzyż Harcerski wzorowany na najwyższym odznaczeniu państwowym „Krzyżu Virtuti Militari”, a nie lilijkę 🙂 (lilijkę harcerz nosi tylko w czasie próby). Naprawdę kiedyś finały organizowało się z wielką przyjemnością, nawet jak trzeba było się prosić, chodzić i pukać do różnych drzwi… W poniedziałek człowiek padał na twarz, ale z radością, że zrobił cos naprawdę fajnego. Teraz… teraz lepiej nie robić nic, tylko usiąść przed komputerem i… Czytaj więcej »

To następnym razem zgłoś się na organizatora i zobaczymy to Twoje 'hop siup’.

Nie ma Ścibuta- nie ma Orkiestry:-)

Nie martw się harcerz. Wypłynęła już Jarmakowska, to i Ścibut niedługo wypłynie.

Scibut na jakims zdjeciu lansuje sie ze kase wrzuca.

a co ze światełkiem do nieba?

byłem w manufakturze – 2 sceny, piękne światełko do nieba, tysiące ludzi… da się? da się

Wiem to, ale nie powiem skąd (bo mogę tak się zachować prawda?), że zespołowi nie zapłacono tyle ile chciał…nowa rada miejska tego grajdoła uznała, że w niedzielę to należy dawać na tace episkopatowi a nie do puszek Owsiakowi i spacyfikowała imprezę… A że znalazł się powód to super…
P.s. byłem w Łodzi na koncertach w Manufakturze…było wspaniale i nikomu wiatr nie przeszkadzał… Ani widzom, ani zespołowi Patrycji Markowskiej ani Normalsom… Bo tam byli normalni ludzie…

No nie wierzę! Ale wy lemingi macie nierówno pod sufitem! Parę komentarzy wyżej jacyś wolontariusze (zapewne tacy, jak Owsiak i jego rodzina) besztają mnie za łączenie nowego prezydenta z Sylwestrem i WOŚPem. Tutaj zaś ich koleś uwłacza nowej radzie miasta… Kino! Posłuchajcie mądrusie. Umowa z IRĄ klepnięta być musiała ładnych kilka miesięcy temu, tak więc nie ta, a poprzednia rada @PNP. Zespół nie zawinił tu nic. Zawiniła technika. Wszędzie w Polsce, także wokół nas gdzie wiało postawione były sceny. U nas wytanka pozwoliła na zamówienie (jak widać na zdjęciach) Wozu Drzymały z pałatką! Ta konstrukcja rzeczywiście nie podołałaby wczorajszej pogodzie.… Czytaj więcej »

Odpowiadając na Pana zarzuty, nie byłam wolontariuszem na tej imprezie i nie ubliżam ani nie besztam Panu w żadnej mojej wypowiedzi. Rzekłabym nawet, że post z Pana strony pod tytułem 'skończ gimnazjum’ był ubliżeniem bez żadnej podstawy. A patrząc na nick w którym pojawia się '1956′ można wnioskować (ale mogę też się mylić) że nie jest Pan już młody więc oczekiwałoby się więcej kultury niż tu zaprezentowane.

Przepraszam, ale nie zamierzam siedzieć cicho. Nie jest Pan dla mnie żadnym autorytetem ( ponieważ zwyczajnie nie znam Pana osobiście, a czytając Pana wypowiedzi pod artykułem nie czuję potrzeby dołączenia Pana do nich). Jeśli Pan poczuł się urażony moją wypowiedzią, to przepraszam. Ale myślę, że poszerzenie Pana wiedzy przez moje wyjaśnienie odnośnie Krzyża Harcerskiego nie było niczym ubliżającym, a jedynie poszerzeniem (podobnież i tak obszernej) Pana wiedzy. Książki czytam i to pewnie też takie, po jakie i Pan sięga/sięgał, jeśli uważał Pan w szkole i odebrał właściwe wykształcenie. Nie jestem lemingiem, rodziną Owsiaka czy wolontariuszem. Zapraszam do współpracy za rok,… Czytaj więcej »

i bardzo dobrze ! Ciekawe czy pozostałą gażę za imprezę, którą odwołali dorzucili do puszek WOŚPu ?!