Strona główna Aktualności Z miasta Komendant z CBŚ?

Komendant z CBŚ?

0

Wśród 4 kandydatów, którzy ubiegają się o stanowisko komendanta Straży Miejskiej w Pabianicach jest były oficer Centralnego Biura Śledczego.

Choć spośród 4 kandydatów, 3 pracowało w służbach mundurowych, nazwisko byłego funkcjonariusza CBŚ wzbudza najwięcej emocji. Ta jednostka policji stworzona do rozpoznawania, zapobiegania i zwalczania przestępczości zorganizowane zajmuje się sprawami dużego kalibru. W jej szeregach pracuje 1800 osób z całej Polski. Może więc się wydawać, że osoby te są selekcjonowane spośród najlepszych.

Wszyscy kandydaci to mężczyźni.  Dwóch ma 55 lat, pozostali 59 lat  i 63 lata. Jeden z kandydatów mieszka w Pabianicach, reszta w okolicy.

Wyłonieni kandydaci zostali zaproszeni do drugiego etapu, który odbędzie się 6 maja. Będzie to rozmowa kwalifikacyjna – podczas której kandydaci omówią swoją koncepcję funkcjonowania jednostki. Rozmowa poprzedzona będzie testem sprawdzającym wiedzę. Potrwa on 45 minut, wszyscy będą pisać razem.

– Test będzie polegał na wskazaniu prawidłowej odpowiedzi spośród kilku podanych. Zakres, czyli jakiej wiedzy wymagamy od komendanta Straży Miejskiej, również był podany w ogłoszeniu. Test wiedzy stanowi element rozmowy kwalifikacyjnej – mówi sekretarz miasta.

Nabór prowadzony jest w związku z tym, że poprzedni komendant SM dostał wypowiedzenie z pracy (termin mija 30 kwietnia). Jego zdaniem wypowiedzenie było bezpodstawne, dlatego odwołał się do Sądu Pracy. Andrzej Wojkowski był antyterrorystą wyspecjalizowanym w skokach spadochronowych i nurkowaniu. Dwukrotnie był uczestnikiem misji w Kosowie.

REKLAMA