Strona główna Styl życia Kolokacja serwerów — poznaj 3 jej zalety

Kolokacja serwerów — poznaj 3 jej zalety

0

Zastanawiasz się, w jaki sposób rozwiązać problem serwerowni w Twojej firmie? Rynek oferuje wiele możliwości od założenia własnej do zlecenia prowadzenia spółce zewnętrznej. Kolokacja serwerów to jedno z najbardziej opłacalnych rozwiązań. Zastanawiasz się, na czym dokładnie polega oraz dlaczego możesz na tym zyskać? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w treści artykułu. Zapraszamy do lektury.

  1. Co daje kolokacja serwerów?
  2. Ile możesz zaoszczędzić?
  3. Kolokacja serwerów — co jeszcze zyskujesz?

Kolokacja serwerów oszczędza nie tylko czas, ale i pieniądze. Stworzenie własnej serwerowni w firmie wiąże się nie tylko ze znaczną inwestycją finansową, ale również z koniecznością prowadzenia dalszych prac konserwacyjnych. Wszystko to sprawia, że zlecenie tej usługi firmie zewnętrznej jest dużo bardziej opłacalne. Więcej na ten temat przeczytasz na https://biznes.netia.pl/srednie-i-duze-firmy/produkty/data-center-cloud/netia-kolokacja.

Co daje kolokacja serwerów?

Przede wszystkim kolokacja serwerów pozwala na ograniczenie formalności związanych z serwerownią do minimum. Zlecając usługę firmie zewnętrznej, nie musisz dbać o utrzymanie infrastruktury technicznej. W zakresie Twoich obowiązków nie leży więc modernizacja, naprawy ani przeglądy posiadanego sprzętu. Dodatkowo nie musisz zatrudniać personelu technicznego, który nie tylko będzie dbał o prawidłową pracę serwerowni, ale także odpowiednio szybko zareaguje w przypadku ewentualnej awarii. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że posiadanie własnej serwerowni generuje dodatkowe koszty związane z wytwarzaną energią elektryczną konieczną do optymalnego chłodzenia sprzętu.

Ile możesz zaoszczędzić?

Kolokacja serwerów pozwala na zaoszczędzenie znacznej sumy pieniędzy. Ile dokładnie może zyskać firma? Wiele zależy do tego, z jakiego zakresu usług firmy zewnętrznej korzystamy. Nie zmienia to jednak faktu, że szacuje się, iż zysk może wynieść nawet 62%. Według ogólnych kalkulacji na własną serwerownię w ciągu 10 lat wydamy ok. 8 mln zł. Kolokacja serwerów pozwala na zredukowanie tych kosztów do 3 mln zł.

Kolokacja serwerów — co jeszcze zyskujesz?

W tym miejscu warto zwrócić uwagę na fakt, że korzyści jest znacznie więcej. Kolokacja serwerów daje przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa. Ryzyko związane z brakiem dostępności do usług i systemów IT jest naprawdę niewielka. Dodatkowo zyskujesz pełna elastyczność, co jest istotne w przypadku, kiedy firma rozwija się lub zmienia siedzibę. Kolokacja serwerów daje także możliwość łatwego planowania wydatków bez niespodziewanych kosztów.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments