Strona główna Sport Sport młodzieżowy Kolejny udany występ Asi i Kacpra

Kolejny udany występ Asi i Kacpra

0

Ostatniego dnia sierpnia na stadionie AZS-u Łódź rozegrane zostały Mistrzostwa Województwa Łódzkiego U16 i V Mityng kwalifikacyjny ŁOZLA w lekkiej atletyce. W tych zawodach dobrze pobiegli młodzi lekkoatleci z UKS Azymut Pabianice.

Joanna Domagała w biegu na 80 m przez płotki zajęła 5 miejsce z czasem 15,13 (+1,4). Tym samym ustanawiła swój nowy rekord życiowy. Ponadto udanie zadebiutowała w biegu na 200 m przez płotki, gdzie uplasowała się na 8 miejscu z czasem 36,58. Niemniej, największa niespodziankę sprawił niesamowity, 14-letni chłopak z Azymutu Kacper Kurowski, który z dużą przewagą poprowadził bieg na 1000 m (pierwsze 400 m 1:03,67, 800 m 2:12,97). Niestety efekt tego młodzieńczego szaleństwa był taki, że ci bardziej doświadczeni i starsi rywale na ostatniej prostej minimalnie go wyprzedzili i ostatecznie przeciął linie mety na 3 miejscu z czasem 2:47,73. Nie zmieniło to jednak faktu, że czas, w którym pokonał 1000 m, w tym momencie plasuje Kacpra na 4 miejscu w Polsce w gronie czternastolatków i dodatkowo oznacza wypełnienie normy na IV klasę sportową.

Warto dodać, że młodzi pabianiczanie rywalizowali z zawodnikami starszymi od siebie.